|

مراحل و مزایای بازسازی ساختمان

مراحل و مزایای بازسازی ساختمان
کد مطلب : 37158

 

 

بازسازی ساختمان به مجموعه اقداماتی در جهت نوسازی ساختمانی قدیمی گفته می‌‌‌شود که در جهت حفظ و نگهداری آن ساختمان است و می‌تواند کاربری را تغییر بدهد یا این که به همان حالت ولی نوساز استفاده شود. هنگامی که شما تصمیم به بازسازی منزل خود می‌‌‌گیرید، ممکن است یا این کار را به صورت کلی بخواهید و تصمیم داشته باشد قسمت‌هایی از خانه تخریب و بازسازی شود و بعضی از قسمت‌ها ‌‌تعمیر شوند و یا ممکن است به یک تغییرات جزئی مانند تغییر وسایل یا تغییر نوع چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل بسنده کنید.

 

چرا ساختمان را بازسازی می‌کنیم؟

بازسازی خانه نه تنها گذشته‌ی ساختمان شما را حفظ می‌‌‌کند بلکه به معنای نگاه به آینده است. بازسازی ساختمان‌ها ‌‌به ما کمک می‌‌‌کند تا فضای بیشتری ایجاد کنیم، مصرف انرژی را کاهش دهیم و میراث فرهنگی خود را حفظ کنیم ضمن این که با بازسازی ساختمان، آن را به آخرین استانداردهای فنی نزدیک می‌‌‌کنیم. دلایل زیادی برای بازسازی خانه وجود دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها، افزایش راحتی زندگی و آب و هوای داخلی است. در عین حال، می‌‌‌توانید مصرف انرژی خود را کاهش داده و از این طریق در هزینه صرفه جویی کنید.

 

چرا تمرکز بر مراحل بازسازی ساختمان مهم است؟

متخصصین دکوطرح می‌گویند اگر تصمیم دارید بازسازی ساختمان و منزل خود را به صورت کلی و همراه با تعمیر و بازسازی و مرمت قسمت‌های ‌‌اصلی خانه مانند نما و دیوارها و سقف و وسایل انجام دهید، بهتر است حتماً با مراحل بازسازی ساختمان آشنا شوید تا این کار را با آگاهی بیشتری انجام دهید و از خسارت‌‌های ‌‌احتمالی جلوگیری کنید. بهتر است از یک شرکت معماری متخصص و حرفه‌‌ای ‌‌در زمینه بازسازی ساختمان کمک بگیرید تا برآورد بهتری از زمان و هزینه‌ها ‌‌را به شما بگوید و کار شما هم سریع‌‌‌‌تر و هم با قیمت مقرون به صرفه‌تر انجام شود.

21

امروزه شرکت‌های ‌‌معماری با طیف گسترده‌‌ای ‌‌از محصولات، راه حل مناسب را برای خواسته‌های ‌‌شما ارائه می‌‌‌دهد. یکی از شرکت‌ها دکوطرح است که در حوزه‌های بزرگ و کوچکی از دکوراسیون داخلی تا بازسازی کامل یک ساختمان، مشاوره‌ی کاملا رایگان و تخصصی نیز ارائه می‌کند.

 

بازسازی ساختمان دقیقا چیست؟

بازسازی زیر ساخت ساختمان شامل تغییر یا تعمیر قسمت‌های حیاتی خانه مانند لوله کشی و برق می‌شود که به نیازهای روزانه شما مربوط می‌شود. بازسازی دکوراسیون نیز شامل مواردی می‌شود که مربوط به ظاهر و زیبایی دیزاین و طراحی داخلی خانه شما است و همه فضاهای خانه که می‌خواهید آن را نوسازی کنید، در بر می‌گیرد. بازسازی ساختمان به 2 صورت جزئی و کلی امکان پذیر است:

  • بازسازی جزئی: برای ساختمان‌هایی ‌‌تا عمر 15 سال معمولا بازسازی جزئی نیاز است بازسازی جزئی شامل رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری دیوارها، سقف کاذب، تعویض یا تعمیر کابینت و کمد دیواری‌ها ‌‌و تغییراتی در کف مانند نصب پارکت و لمینت.
  • بازسازی کلی: برای ساختمان‌هایی ‌‌با عمر بالاتر از 15 سال بازسازی کلی نیاز است که در بازسازی ساختمان به صورت کلی علاوه بر موارد گفته شده در بازسازی جزئی مواری همچون، تعویض سیستم مکانیلی و لوله کشی ساختمان، تعویض کابل‌ها ‌‌و سیم کشی‌های ‌‌برق و نور پردازی جدید، سیستم گرمایش و سرمایش، تخریب قسمت‌هایی ‌‌از تیغه، بازسازی حمام و سرویس‌های ‌‌بهداشتی، تعویض درب و پنجره و… نیاز است.

 

نکات مهم در بازسازی کف ساختمان

در بازسازی ساختمان تغییرات کف و دیوار از بیشترین و در عین حال راحت‌ترین تغییراتی است که در طی بازسازی خانه انجام می‌شود. برای انجام آن می‌توان از گزینه‌های ‌‌متعددی مانند پنل‌های دکوراتیو سه بعدی، دیوار پوش، سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل‌ها ‌‌و انواع کاغذ دیواری و حتی رنگ آمیزی مجدد خانه و گزینه‌های دیگر استفاده کرد. در زمینه کف پوش نیز گزینه‌های سرامیک، پارکت، لمینت، کف پوش‌های پلاستیکی، موکت و غیره قابل استفاده هستند.

 

نکات مهم در بازسازی آشپزخانه

در مرحله بازسازی آشپزخانه، عمدتا بازسازی به منظور اوپن کردن و بنایی و کاشی کاری همراه است که تغییر در دکوراسیون داخل آن مانند کابینت‌ها را نیز به همراه دارد. مواردی که در بازسازی آشپزخانه اغلب انجام می‌شود عبارتند از تعویض کابینت‌ها، تخریب دیوارها، تخریب تزیینات قدیمی و رابیتس کاری‌، در صورت نیاز جابجایی کوله کشی، کف سازی، کاشی بین کابینتی که به دلیل موارد متعددی که در زمینه بازسازی آشپزخانه وجود دارد اغلب بازسازی پرهزینه‌ای خواهد بود.

 

نکات مهم بازسازی اتاق‌های ساختمان

بازسازی اتاق‌ها شامل، دیوارها و کف یا کمدها هستند. شما می‌توانید از انواع کفپوش و یا تغییر موکت استفاده کنید یا سقف را کناف کاری کرده و کمدها را با نوع جدیدتر آن تعویض کنید.

 

نکات مهم بازسازی سرویس بهداشتی ساختمان

سرویس و بهداشتی و حمام یکی از مکان‌های ‌‌بسیار مهم و کاربردی در ساختمان هستند، زیبا بودن و در عین حال سالم بودن تجهیزات مختلف در این منطقه همچون سینک روشویی، توالت و دوش حمام نقش به سزایی در تامین آسایش افراد دارد.

مزایای بازسازی ساختمان

یکی از مهمترین نکات بازسازی ساختمان که باید از آن آگاه بود، مزایایی‌ست که اینکار به همراه دارد. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می‌‌‌کنیم.

 

بازسازی ساختمان بهره وری انرژی را افزایش می‌دهد

بازسازی ساختمان باعث بهره وری انرژی خواهد شد. بهترین و مقرون به صرفه‌‌‌‌ترین انتخاب این است که با نوسازی سقف و نما شروع شود.

 

فضای زندگی جدید با بازسازی ساختمان

تبدیل اتاق زیر شیروانی برای ایجاد فضای جدید زندگی اغلب مشهودترین راه حل است. یک سقف زمینی این فضای اضافی را فراهم می‌‌‌کند.

22

نکته اینجاست که این تبدیل باید همراه با عایق حرارتی سقف شما باشد تا فضای جدید زندگی گرم شود و راندمان انرژی را بهبود بخشد و همچنین سقف شما را با آخرین ایمنی و افزایش ایمنی و افزایش طول عمر، به آخرین استانداردها برساند.

 

بازسازی ساختمان نوعی سرمایه گذاری است

یکی دیگر از نکات بازسازی که باید مورد توجه قرار دهید این است که به بازسازی ساختمان را به چشم یک سرمایه گذاری نگاه کنید. بازسازی ساختمان نه تنها یک سرمایه گذاری در کیفیت زندگی شما بلکه در خود ساختمان نیز محسوب می‌‌‌شود زیرا باعث افزایش ارزش ملک و افزایش طول عمر آن می‌‌‌شود. پس انداز طولانی مدت با کاهش مصرف انرژی، کاهش صورتحساب ابزار و هزینه‌های ‌‌پایین‌‌‌‌تر برای نگهداری در آینده حاصل می‌‌‌شود. مصالح ساختمانی ساخته شده از خشت سخت و مستحکم و در نتیجه بخصوص با دوام است. به سختی هزینه‌های ‌‌تعمیر و نگهداری متحمل شده و ارزش ساختمان شما نه تنها حفظ نشده بلکه انتظار می‌‌‌رود افزایش یابد. به طور خلاصه، مصالح ساختمانی سرامیکی در هنگام بازسازی آپارتمان مزایای بسیاری دارد.

 

انتخاب شرکت برای بازسازی ساختمان

شما حتما به خوبی می‌دانید که انتخاب شرکت و مجری مناسب برای انجام پروژه‌ی بازسازی ساختمان چقدر مهم است. این موضوع می‌تواند نگران کننده باشد و به همین دلیل است که ما اینجا هستیم؛ شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح در سال 1389 در تهران تاسیس شده است و با کادری مجرب با سابقه درخشان با تکیه بر اصول و مبانی مهندسی در زمینه انواع بازسازی ساختمان از نوع مسکونی، اداری و تجاری و اجرای پروژه‌های ساختمانی از صفر تا صد در خدمت شما هموطنان و کار فرمایان عزیز‌‌ می‌باشد. دکوطرح تیمی مجرب از مهندسین شاخه‌های مختلف معماری و عمران را گرد هم آورده و بیش از دو دهه در این کار تجربه دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و در صورت نیاز بازدید رایگان در محل‌‌ می‌توانید با شماره تلفن های 09122460089 - 09121471847 و یا 02126549173 تماس بگیرید.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید