|

موتور جستجوی فارسی

موتور جستجوی فارسی
کد مطلب : 37159

 

ممکن است فکر کنید باتوجه به شرایط موجود و ضعیف‌شدن قدرت پردازش موتورهای جستجوگر غیرایرانی و احتمال فیلترشدنشان، نابودی بسیاری از کسب‌وکارهای آنلاین نزدیک است؛ ولی افراد موفق و آینده‌نگر این نگرانی را به دل‌هایشان راه نداده و از همین الان به‌دنبال نوع ایرانی موتور جستجو هستند. با پیداکردن این موتورهای پرقدرت، افراد می‌توانند از طریق آن‌ها نیز کار خود را انجام دهند.

پس باید بدانید که در آینده‌ای نه‌چندان دور، این مسئله برای همه اتفاق می‌افتد و برنده آن کسی است که از همین الان برنامه‌ریزی کند. بهتر است مقداری از وقت روزانه خود را جهت طراحی سایت خود در جستجوگران ایرانی گذاشته و آماده هر اتفاقی باشید. در پردازنده ایرانی نیز می‌توان مانند سایر پردازنده‌های خارجی کارهای خود را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

در ادامه می‌خواهیم در مورد ویژگی‌های یک موتور جستجوی قابل اعتماد بحث کنیم. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، تا پایان با ما همراه باشید.

 

 

موتور جستجو و کارایی آن

با رشد و افزایش میزان استفاده مردم از اینترنت در سراسر جهان، به اهمیت وجود پردازنده و جستجوگر اینترنتی پی می‌بریم. وجود آن بسیار مناسب بوده و بسیاری از فایل‌ها را در خود ذخیره می‌کند. وجود چنین پردازنده‌ای باعث ایجاد انواع کسب‌وکارها و تجارت آنلاین شده و همچنین می‌تواند شغل‌آفرینی کند. با طبقه‌بندی‌کردن اطلاعات از اتلاف وقت جلوگیری می‌کنند و شما می‌توانید با سرعت بسیار زیاد، از طریق آن به انواع اطلاعات موردنیاز دسترسی داشته باشید.

همه افراد می‌توانند از طریق موتور جستجو و با یک سرچ ساده کار خود را شروع کنند. طبق خواسته کاربر و با الگوریتم‌های متفاوت و پیچیده‌ای که پردازنده اجرا می‌کند، مناسب‌ترین صفحات برای کاربر بالا می‌آید. امروزه می‌توان با جستجوگر ایرانی نیز اقدام به انجام همه این کارها کرد.

کارایی این موتورها به‌گونه‌ای است که همیشه بهترین محتوا را طبق خواسته کاربر نشان می‌دهند. اصول کار آن‌ها در خصوص محتوای مناسب است و برای این کار از تعدادی داده و اجزا استفاده می‌کنند که آن‌ها را نام می‌بریم.

1- پایگاه داده قوی: وجود یک پایگاه داده قوی به منظور ذخیره داده‌ها بسیار مهم است که در مواقع نیاز با بیشترین سرعت آن را در دسترس قرار دهد.

2- گشتار در محیط: یک وسیله که بتوان در میان این همه داده ذخیره شده مناسب‌ترین را انتخاب کند.

3- الگوریتم ‌ها: وجود یک‌سری الگوریتم‌ها الزامی است که سایت‌های موجود در موتور را بر اساس قوانین خود به کاربر نشان دهد.

می‌توانید برای سرمایه‌گذاری و ایجاد سایت خود از طریق یک موتور جستجو قدرتمند ایرانی به‌نام جستارجو اقدام کنید. همچنین از طریق آن می‌توان کسب‌وکار خود را با امنیت بیشتری دنبال کرد و به آینده آن بسیار امیدوار بود.

13

 

انواع موتورهای جستجو

ممکن است با شنیدن این کلمه اولین چیزی که در ذهن شما تصور شود، گوگل باشد. اما علاوه‌بر گوگل، تعداد بسیار زیادی جستجوگر وجود دارند که هرکدام از آن‌ها طبق الگو و برنامه خاصی عمل می‌کنند. امروزه موتورهای ایرانی نیز زیاد مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند و آن‌ها هم طبق برنامه و استراتژی خود جلو رفته و در این راستا سعی دارند به‌عنوان یک موتور جستجو قدرتمند ظاهر شوند.

در حالت کلی می‌توان انواع متفاوت آن‌ها را بر 2 اساس طبقه‌بندی کرد که عبارت‌اند از:

1- دایرکتوری ها

دایرکتوری‌ها یک‌سری پردازنده هستند که اطلاعاتی مانند انواع کسب‌وکارها را بر اساس طبقه‌بندی مخصوصی که دارند، ذخیره می‌کنند و طبق دو مرحله زیر انجام می‌گیرند.

  • در مرحله اول صاحبان کسب‌وکار اطلاعات مربوط به کار و فعالیت خود را ثبت کرده و کلمات کلیدی متناسب با آن را انتخاب می‌کند.
  • بعد از ثبت لینک و اطلاعات خود، توسط مدیران دایرکتوری بررسی و تأیید می‌شوند.

2- بر اساس خزیدن در سایت و پایگاه داده

نوع موتور جستجو که بر این اساس کار می‌کند، دارای یک ربات عنکبوت‌مانندی بوده که در سایت‌ها خزش می‌کند. این ربات بر اساس کلمه کلیدی و ارزش‌های دیگر کارکرده و اگر مشکلی نداشته باشند، آن‌ها را ذخیره می‌کند. بعد از ذخیره می‌تواند آن را برای کاربران به نمایش بگذارد.

موارد نام‌برده اساس کار موتورها بوده و امروزه در ایران نیز جستجوگران از این طریق عمل می‌کنند. یک پردازنده بسیار قوی که می‌تواند در ایران به‌عنوان جایگزین گوگل فعالیت کند، جستارجو است. از طریق آن می‌توانید کارهای خود را به بهترین نحو ممکن و با سرعت فوق‌العاده انجام دهید. بهتر است برای استفاده از جستجوگر ایرانی اطلاعات مناسبی درباره آن داشته باشید.

14

 

ویژگی‌های جستجوگر ایرانی

همه جستجوگران دارای ویژگی‌های خاص خود هستند و سعی می‌کنند بر اساس آن‌ها بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند. ویژگی‌هایی نیز هستند که به‌طور مشترک در میان همه آن‌ها وجود داشته که در پایین به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • سرعت جستجو بالا: یک موتور جستجو باید در راستای راه‌اندازی جستجوی کاربر خود بهترین سرعت را ارائه دهد. داشتن سرعت بالا می‌تواند موجب جذب کاربران بیشتر نیز بشود.
  • هزینه استفاده نیم‌بها: یکی از موارد مهمی که کاربران به آن توجه بسیار زیادی دارند، هزینه مصرفی در هنگام حضور در پردازنده است. موتورهای ایرانی دارای هزینه نیم‌بها بوده و از این طریق میزان اینترنت مصرفی کاربران کاهش می‌یابد.
  • دسترسی به متن، تصاویر و فیلم‌ها: باید این موتورها به‌گونه‌ای طراحی شده باشند که به‌طور طبقه‌بندی‌شده انواع متن، تصاویر و فیلم‌ها را برای کاربران ارائه دهند.
  • پشتیبانی از زبان فارسی: این جستجوگرها در داخل ایران بوده و قطعاً باید از زبان فارسی به‌طور کامل پشتیبانی کنند.

موارد گفته شده، ویژگی و خصوصیاتی بودند که یک پردازنده ایرانی باید داشته باشد. می‌توان با دنبال‌کردن جستارجو تمامی این خصوصیات را به خوبی مشاهده کرد. داشتن اطلاعات کافی در مورد موتور جستجو جهت دنبال‌کردن آن بسیار مهم است.

15

 

مزایای استفاده از موتورهای جستجو در کسب و کار خود

استفاده از این موتورها قطعاً دارای مزیت‌های بسیاری است که می‌تواند برای کسب‌وکار یک شخص روی دهد. هرچند که به صورت‌های مختلفی هر پردازنده دارای مزیت‌هایی است، ولی در کل دارای مزیت‌های مشترکی نیز هستند که آن‌ها را در پایین توضیح می‌دهیم.

1- سریع‌تر دیده شدن کسب‌وکار شما: این مورد از دو طریق انجام می‌شود. یکی از راه‌های سریع‌تر دیده‌شدن، جلو رفتن طبق قواعد و الگوریتم‌های موتور جستجو است. این روش به زمان نسبتاً زیادی نیاز دارد و در درازمدت نتایج بسیار چشمگیری را به ما نشان می‌دهد. روش دوم، استفاده از تبلیغ‌های موجود بر خود جستجوگر است که می‌تواند در کوتاه‌مدت به خوبی جوابگو باشد.

2- مدیریت آسان: یکی از نکات بسیار مهم مربوط به پردازنده‌ها، سادگی کار با آن‌ها است. شما از طریق جستارجو می‌توانید به آسانی و راحتی موارد مربوط به کسب‌وکار خود را مدیریت کنید.

3- افزایش ترافیک سایت مربوط به کسب‌وکار: در دنیای مجازی و موتورهای جستجوگر که کاربران به‌دنبال نیازهای خود می‌گردند، اگر تبلیغات مربوط به کسب‌وکار شما تبلیغی جامع و کامل باشد و بتواند نیاز کاربر را برطرف کند، قطعاً کاربر آن را دنبال می‌کند. از این طریق میزان مخاطبان سایت شما افزایش پیدا کرده و باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود.

4- اندازه‌گیری عملکرد خود: می‌دانیم که اندازه‌گیری میزان افزایش عملکرد کاری بسیار سخت بوده، ولی از طریق یک موتور جستجو مناسب این کار تا حد زیادی آسان‌تر می‌شود. شخص از این طریق به خوبی می‌تواند میزان عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کند.

برای رونق‌گیری کسب‌وکار و سایت خود در یک ابزار جستجو ایرانی بهتر است که سایت خود را در جستارجو ثبت کنید. با این کار در مدت‌زمان مناسبی می‌توانید مقدار پیشرفت زیادی را در کسب‌وکار خود ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید از طریق ثبت سایت در جستارجو اقدام کنید.

16

 

عواقب عدم استفاده از جستجوگران ایرانی

بهتر است بدانید که با احتمال داخلی شدن اینترنت ایران، تمامی کسب‌وکارهای ایرانی موجود در پردازنده‌های غیرایرانی غیرقابل‌دسترس شده و نمی‌توان از طریق آن‌ها اقدامات خود را پیگیری کرد. بهتر است تمامی سایت‌های ایرانی شاغل در پردازنده‌های غیرایرانی اقدام به دنبال‌کردن نوع ایرانی آن کرده و از آن طریق کسب‌وکار خود را در مقابل انواع متفاوت اتفاق‌ها بیمه کنند.

ممکن است برای بعضی از آن‌ها پیداکردن جایگزین گوگل و جستجوگری که کار آن را انجام دهد، سخت به‌نظر برسد؛ ولی باید بدانید که داشتن یک پلتفرم ایرانی می‌تواند خیال آن‌ها را بابت بسیاری از اتفاقات ناگوار در آینده آسوده کند و با خیالی مطمئن نسبت به آینده تصمیم بگیرند. برای خارج‌نشدن از گردون رقابت در برابر سایر رقبا بهتر است از همین حالا شروع به فعالیت در این زمینه کنند.

جستارجو ایرانی یک موتور جستجو فارسی بوده که می‌تواند کمک زیادی به شما بکند. در واقع، از طریق این می‌توان با اعتماد کامل اقدام به تشکیل سایت کرد و آینده را ازآن خود کرد.

17

 

دلایل استفاده عموم مردم از موتورهای جستجو

هر شخصی می‌تواند متناسب با نیاز خود از سرچ در مجازی و اینترنت استفاده کند. پردازنده‌ها در شرایط خاصی می‌توانند برای همه سؤالات افراد پاسخی ارائه دهند. در کل مردم با چندین دلیل جامع اقدام به بازدید از سایت‌ها و جستجوگرها می‌کند و از مراجعه به آن‌ها حتما هدفی در سر دارند.. برخی از این دلایل عبارتند از:

1- خریدکردن از طریق آن: درصد بسیاری از افراد برای انجام خریدهای خود از این طریق اقدام می‌کنند. افراد از طریق این ابزار به سایت مدنظر خود وارد می‌شوند. با واردشدن به سایت مدنظر خود اقدام به خرید محصول می‌کنند؛ به همین دلیل است که سرچ عباراتی مانند بهترین قیمت و قیمت مناسب بیش از هر کلمه دیگری است. پس بهتر است که برای خریدهای خود نیز از آن استفاده کنید؛ چون قطعا بهترین محصولات را در اولویت قرار داده و برای شما بالا می‌آورد.

2- انجام کارهای پژوهشی: امروزه بسیاری از افراد برای انجام تحقیقات پژوهشی خود از پردازنده‌ها استفاده می‌کنند. مردم از این طریق می‌خواهند سایتی را پیدا کنند که پاسخگوی سؤالات آن‌ها بوده یا مسیر رسیدن به پاسخ را به آن‌ها نشان دهد.

جالب است بدانید بیشترین زمانی که این ابزارها توسط مردم استفاده می‌شوند، مربوط به فعالیت‌های پژوهشی است. مسیر انواع مختلف موتور جستجو وارد دنیایی پژوهش‌محور شده است. در واقع، ارجحیت آن‌ها بر سایت‌های فروشگاهی بسیار مشهود است.

3- انجام کارهای سرگرم‌کننده: مراجعه افراد به این ابزارها تنها برای خرید و فروش و تحقیقات نیست؛ بلکه عده قابل‌توجهی از مردم برای سرگرمی وارد آن می‌شوند. افراد بسیاری هستند که تنها برای سرگرم‌کردن خود از آن‌ها استفاده کرده و وقت خودشان را با تماشای انواع فیلم‌ها و بازی‌ها و... می‌گذرانند.

موارد گفته شده دلایل مردم برای استفاده از این پلتفرم‌ها را بیان می‌کنند. از طریق جستارجو نیز می‌توانید برای انواع فعالیت و کارهای خود اقدام کرده و برای انجام کارهای خود از آن استفاده کنید.

18

 

نکات رعایت شده هنگام استفاده از جستجوگر

برای استفاده از موتور جستجو بهتر است با یک‌سری موارد آشنا شوید تا بتوانید به‌گونه‌ای صحیح‌تر جستجوهای خود را انجام دهید. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

1- مشخص کردن عبارت: اگر به‌دنبال محتوایی با موارد ریز و جزئی هستید، بهتر است آن موارد ریز را مشخص کنید. می‌توان موارد جزئی ذکر شده را در داخل پرانتز یا گیومه قرار دهیم.

2- محدود کردن عبارت: برای حذف تبلیغات از دامنه جستجو، بایستی از علامت منها استفاده کنید.

3- واژه های مترادف و مشابه: اگر به‌دنبال یک کلمه خاصی در داخل محتوا هستید، می‌توانید با درخواست خود کلمات مشابه را نیز بخواهید. با این کار شما می‌توانید اطلاعات بیشتری راجع به کلمه مدنظر خود به‌دست بیاورید.

4- کلمات جاافتاده: اگر شعر یا متنی در ذهنتان است و کلماتی از آن را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از طریق موتور جستجو به آن دسترسی پیدا کنید. برای این کار بهتر است مقداری از شعر که در ذهن خود دارید را نوشته و به‌جای بقیه نقطه‌چین قرار دهید. از این طریق می‌بینید که پردازنده بسیار سریع تمامی متن را به شما نشان می‌دهد. هوش مصنوعی به‌کاررفته در آن‌ها بسیار پیشرفته بوده و بدون هیچ اشتباهی همه کارها را به درستی انجام می‌دهد.

از طریق جستارجو می‌توانید تمامی مطالبی که در ذهن دارید را مشاهده کنید. با ایجاد سایت خود در این پردازنده آینده‌ای درخشان را برای خود رقم بزنید.

19

 

چرا برای طراحی سایت خود در جستجو گر ایرانی از موتور جستارجو استفاده کنیم؟

جستارجو یک موتور جستجو ایرانی بوده و هیچ‌گونه وابستگی به هیچ نوع موتور دیگری ندارد. به‌علت ایرانی بودن در آینده‌ای نه‌چندان دور مخاطب و کاربران بسیاری را به خود جذب می‌کند. برای ثبت سایت خود در آن باید بدانید که تمامی اطلاعات شما در خود جستجارجو ذخیره می‌شود و دارای امنیت بسیار بالایی است. این پردازنده در جهت ارائه خدمات به شما عزیزان پاسخگوی تمامی سوالات شما است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین