|

10 روش نظافت خانه که کمترین زمان را از شما می گیرد

10 روش نظافت خانه که کمترین زمان را از شما می گیرد
کد مطلب : 37444

 

نظافت و تمیز کردن خانه وقت زیادی را از شما می گیرد. قطعا شما نیز تجربه کرده اید که برای تمیز کردن اتاقی با ابعاد کوچک ساعت ها درگیر هستید. با توجه به محدود بودن فرصت ما 10 روش نظافت خانه که کمترین زمان را از شما می گیرد را در ادامه به شما عنوان کردیم. با ما همراه باشید تا این نکات را به شما آموزش دهیم.

 

برنامه ریزی برای نظافت

برای تمیز کردن خانه باید سیستماتیک برخورد کرده و با برنامه ریزی قبلی این کار را انجام دهید. اگر بدون برنامه ریزی این کار را انجام دهید قطعا زمان زیادی را باید صرف نظافت و تمیز کردن خانه کنید. در نتیجه ابتدا وسایل و لوازم اضافی را از خانه جمع کرده و لوازم نظافت را نیز تهیه کنید تا در هنگام شروع به کار مشکلی در نظافت نداشته باشید. همچنین برای این که زمان نظافت کاهش یابد شما باید خانه را به صورت روزانه و مرتب انجام دهید تا کار شما کمتر شود.

برداشتن آشغال های کفپوش

بسیاری از افراد وقت و زمان خود را تنها صرف تمیز کردن یک بخش از خانه می کنند و برای تمیز کردن قسمت های مهمتر خانه انرژی کافی ندارند. در نتیجه ابتدا جاروبرقی را برداشته و تمامی آشغال های سطحی را بردارید تا خانه برای نظافت های بعدی آماده باشد. در این حالت گرد و غبار تولید شده نیز از بین رفته و خانه آماده برای نظافت بعدی می باشد. لازم به ذکر است که شما در پروسه جاروبرقی باید گوشه های خانه را نیز تمیز کنید.

نظافت از بالا به پایین

برای تمیز کردن خانه حتما باید این پروسه را از بالا به پایین شروع کنید. در این صورت گرد و غبار و آلودگی ها به سطوح پایینی منتقل شده و در انتها با نظافت کفپوش تمامی آلودگی ها از بین خواهد رفت. بنابراین ابتدا یک جاروی بلند برداشته و ابتدا سقف خانه را تمیز کنید. پرده ها را باز کرده و پنجره ها و دیوارها را نیز نظافت نمایید. با این کار شما می توانید بابت نظافت کامل خانه اطمینان حاصل نمایید.

ظروف را شسته و در داخل کابینت بگذارید

یکی دیگر از 10 روش نظافت خانه که به شما کمک می کند تا در زمان کوتاه تری خانه خود را تمیز کنید، شستن ظروف و قرار دادن آن ها در جای مناسب است. با این کار فضا برای نظافت باز شده و شما راحت تر می توانید آشپزخانه را تمیز کنید. همچنین تمامی لوازم دکوری خانه را نیز در گوشه ای بگذارید تا هنگام گردگیری و نظافت دست و پای شما را نگیرد.

 

ترتیب را رعایت کنید

یکی دیگر از راه هایی که پروسه نظافت خانه را تسریع می بخشد، رعایت ترتیب نظافت است. به عنوان مثال باید نظافت راهرو و سالن پذیرایی را در لیست آخرین نظافت قرار دهید. شروع کردن نظافت از اتاق خواب بهترین گزینه است. در واقع شما اتاق خواب را به اتمام رسانده و درب آن را می بندید و شروع به نظافت سایر قسمت های خانه خواهید کرد. بنابراین نظافت را باید با یک اصول استاندارد انجام دهید تا کارها سریع تر پیش برود.

6

از شوینده مناسب استفاده کنید

در موضوع 10 روش نظافت خانه که کمترین زمان را می برد، باید به شوینده مصرفی توجه داشته باشید. شوینده های قوی کمک می کنند تا آلودگی و اجرام به سرعت و در مدت زمان کوتاهی پاک شوند و وقت کمتری را از شما بگیرند. ولی توجه کنید که برخی از شوینده ها برای سلامتی مضر هستند و می توانند سلامتی شما را به خطر بیاندازند. در نتیجه باید در انتخاب شوینده دقت بسیاری داشته باشید.

از ابزارهای مدرن استفاده کنید

یکی از دلایل افزایش سرعت نظافت نیروهای خدماتی شرکت های نظافتی استفاده از ابزارهای مدرن و پیشرفته می باشد. ابزار و لوازم نظافت کمک بسیاری به شما می کند که نظافت را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید. خصوصا در هنگام نظافت مکان های متراژ بالا همچون پارکینگ ابزارهای مدرن و پیشرفته به خوبی تاثیر خود را نشان می دهند. در این صورت رضایت بیشتری به همراه خواهد داشت.

7

از تجربیات اطرافیان بهره ببرید

تمیز کردن خانه شاید در ظاهر کاری آسان و راحت باشد ولی با ورود به این کار متوجه سختی و زحمات آن خواهید شد. قطعا شما نیز تجربه کرده اید که مادر و یا خواهر بزرگتان در امر نظافت سرعت بیشتری دارند و خانه را در مدت زمان کوتاهی برق می اندازند. نظافت خانه یک سری ترفند دارد که آشنایی با آن ها راه میانبری است که شما را به یک نظافت سریع و راحت می رساند. اگر شما نیز به دنبال کسب تجربه و یا پیدا کردن افراد باتجربه هستید باید با نظافتچی نیز صحبت کنید.

کارها را زمان بندی کنیم

تقسیم کردن کارها و زمان بندی درست یکی از راه هایی است که شما را سریع تر به مقصودتان می رساند. برای این که خانه را برق بیاندازید باید برای آن زمان بندی داشته باشید. اگر مدت زیادی است که خانه را تمیز نکردید، نباید کل کارها را در یک روز انجام دهید. زیرا انرژی شما تحلیل رفته و توان کافی برای نظافت سایر قسمت های خانه با جزئیات بالا را ندارید. در نتیجه کارها را تقسیم کرده و هر بخش را به یک روز اختصاص دهید.

نظافت را به شرکت های نظافتی بسپارید

در انتهای مقاله 10 روش نظافت خانه که کمترین زمان را از شما می گیرد باید به شما بگوییم که بهترین روش برای کاهش زمان نظافت، سپردن این پروسه به افراد ماهر و باتجربه است. با توجه به این که نظافتچیان شرکتی هر روزه این کار را انجام می دهند با تمامی اصول و ترفندهای نظافتی آشنایی دارند و از تجربیات خود در این راستا بهره می برند.

 

دیدگاه تان را بنویسید