|

عملیات طوفان الاقصی | بررسی آخرین تحولات در فلسطین اشغالی

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که در عملیات طوفان الاقصی، ۱۰۰۰ نیروی مبارز فلسطینی به شهرک‌های یهودی نشین اطراف غزه حمله بردند و همچنین دست کم ۱۵۰ صهیونیست از زمان آغاز این عملیات به هلاکت رسیده‌ و ۱۱۰۴ صهیونیست دیگر زخمی شده‌اند. همچنان نیز درگیری‌ها در ۲۵ پایگاه ادامه دارد.

عملیات طوفان الاقصی | بررسی آخرین تحولات در فلسطین اشغالی
کد مطلب : 40069

به گزارش تراز اقتصاد :«محمد الضیف» فرمانده شاخه نظامی حماس صبح امروز (شنبه) و پس از حملات گسترده راکتی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیستی در اطراف غزه، آغاز عملیات طوفان الاقصی را اعلام کرد و پس از آن رزمندگان فلسطینی به مناطق مختلفی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه نفوذ کردند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی عصر امروز گزارش داد که در عملیات طوفان الاقصی، دست کم ۱۵۰ صهیونیست کشته شده‌اند. همچنین تعداد مجروحان صهیونیست به ۱۱۰۴ تن افزایش یافته است. وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی گزارش داد که حدود ۱۵۸ مجروح صهیونیست در وضعیت خطرناک و بغرنجی هستند.

خبرنگار المیادین نیز تصریح کرد، آمار کشته شدگان که وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرده،‌ نهائی نیست، چراکه ده‌ها جسد همچنان در خیابان‌ها است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که مسئولان این رژیم منع آمد و شد را از ساعت پنج عصر اعمال می‌کنند. همزمان، «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: درگیری‌ها زمان می‌برد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: چهار لشکر در مرزهای غزه مستقر خواهند شد تا به ۳۱ گردان ملحق شوند. تعدادی از سربازان اسرائیلی نیز در درگیری‌ها کشته شده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی تصریح کرد: حماس افرادی را به عنوان گروگان و اسیران جنگی گرفته است و ما آمار دقیقی نداریم.

هاآرتص اعلام کرد که آژیرهای خطر در مرکز اراضی اشغالی به صدا درآمده است.

وزارت داخلی نوار غزه تصریح کرد: جنگنده‌های اشغالگر عمارت مسکونی الهاشم را در شمال غزه ویران کردند.

رژیم صهیونیستی در حملاتی مواضع در غرب خان یونس واقع در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد.

از سوی دیگر، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی عنوان داشت: ما در وضعیت جنگی هستیم و از مدت‌ها قبل، این فضا را ندیده بودیم. درگیری‌های شدیدی در اطراف نوار غزه در جریان است.

در همین حال، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اظهار کرد: اسرائیلی‌ها خواهان نبردی گسترده هستند. در حال حاضر با وجود اسیرانی در غزه، وضعیت پیچیده‌تر شده است، اما ما آنچه لازم است، انجام می‌دهیم.

گردان‌های عزالدین قسام نیز تاکید کرد: ما به صورت همزمان حمله‌ای به بیش از ۵۰ پایگاه نظامی اسرائیلی داشتیم. تا به این لحظه، همچنان نیروهای مجاهد ما در درگیری‌های شدیدی در ۲۵ پایگاه به سر می‌برند.

ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام اعلام کرد: ما به اسیران و مردم خود بشارت می‌دهیم که در دستان گردان‌های قسام، ده‌ها اسیر از افسران و سربازان اسرائیلی هستند. ما اسیران اسرائیلی را به مکان‌های امن و به تونل‌های مقاومت برده‌ایم.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد نیروهای دریایی‌اش ده‌ها فرد مسلح فلسطینی را که برای یورش دریایی به اراضی اشغالی در تلاش بودند، به شهادت رسانده‌اند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی عنوان کرد که درگیری‌ها در ۲۰ مرکز در اطراف نوار غزه ادامه دارد.

معاریو نیز گزارش داد که در حال حاضر نیروهای بیشتری از رژیم صهیونیستی به جنوب اعزام شده‌اند تا پایگاه‌هایی را که حماس تحت کنترل درآورده است، بازپس بگیرند.

ارتش رژیم صهیونیستی عنوان کرد: تلاش‌ها برای گروگان‌گیری در دو روستا در نزدیکی مرزها با نوار غزه در جریان است.

وزارت داخلی در غزه اعلام کرد که حملات هوایی رژیم صهیونیستی آسیب‌های شدیدی را به زیرساخت‌ها وارد کرده است.

منابع امنیتی رژیم صهیونیستی نیز اظهار کردند که قبل از یورش نیروهای فلسطینی، پارازیت‌هایی بر روی رادارها و تجهیزات نظارتی بر مرزهای نوار غزه رخ داد.

همچنین طبق گزارش رسانه‌های عبری، چهار بالگرد اسرائیلی در هنگام انجام حملاتی در غزه، در معرض حمله قرار گرفتند.

مالت نیز خواهان تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی تحولات میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی شده است.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حدود ۵۰ اسیر در اختیار حماس در «کیبوتس بیری» در نزدیکی غزه هستند.

المیادین گزارش داد که درگیری میان مقاومت و نیروهای اشغالگر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه ادامه دارد.

همچنین به دلیل وضعیت امنیتی، سفرهای هوایی از مبدأ و به مقصد اراضی اشغالی، یا به تاخیر افتاده یا لغو شده است.

رژیم صهیونیستی در زنجیره حملات هوایی شدید، نوار غزه را هدف قرار داد.

رسانه‌های عبری اعلام کردند بهتر است رخدادها در جبهه جنوب بماند و اجازه یکپارچه‌شدن میدان‌ها داده نشود. همچنین این رسانه‌ها تصریح کردند: حجم فاجعه هنوز مشخص نیست و ما در مقابل اسرائیل متفاوتی قرار خواهیم داشت.

کابینه رژیم صهیونیستی جلسه ویژه‌ای را در ساعت ۱۸ امروز برای بررسی تحولات عملیات طوفان الاقصی برگزار می‌کند. همچنین نشست کابینه رژیم صهیونیستی بدون نتایج علنی، پایان یافت.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ساختمان جمعیت خیریه را در مرکز شهر غزه بمباران کردند.

در همین حال، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد: پنتاگون تلاش خواهد کرد تضمین کند که اسرائیل به آنچه که برای «دفاع از خود» نیاز دارد، دست یابد.

از سوی دیگر، جنگنده‌های صهیونیستی شامگاه شنبه برج مسکونی فلسطین در غرب غزه را بمباران کردند.

 ابوعبیده سخنگوی نظامی گردان‌های القسام پس از انهدام این برج مسکونی به رژیم صهیونیستی هشدار داد که «تل آویو منتظر باشد».

ابوعبیده گفت: «اکنون که اشغالگران برج فلسطین را در وسط شهر غزه بمباران کرده‌اند، تل آویو باید روی یک پا بایستد و منتظر پاسخ ما باشد».

خبر در حال تکمیل

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین