|

عرضه میوه با نرخ‌های مصوب در ۶ هزار غرفه

معاون امور بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، گفت: اکنون ۱۵۰ غرفه در شهر تهران و ۶ هزار غرفه در سطح کلان شهرهای کشور اقدام به عرضه میوه به قیمت تنظیم بازار می‌کنند.

عرضه میوه با نرخ‌های مصوب در ۶ هزار غرفه
کد مطلب : 4440

به گزارش تراز اقتصاد، «مرتضی معتمد» در حاشیه طرح عرضه مستقیم میوه به مردم به قیمت مصوب، اظهار داشت: مسئولیت تنظیم بازار شب عید امسال بر عهده وزارت صمت است به همین منظور این دستگاه از قبل اقدام به ذخیره سازی و عرضه میوه در بازار کرده است اما بعد از تذکر رهبر معظم انقلاب درباره شکاف قیمت عرضه میوه میان عرضه و تقاضا و بر اساس ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی نیز به این عرصه ورود پیدا کرد.

معاون امور بازرگانی سازمان تعاون روستایی ایران افزود: در این طرح میوه به طور مستقیم از تولیدکننده و با کیفیت مناسب به دست مصرف کننده می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه این سازمان دخالتی یا یارانه‌ای برای عرضه میوه شب عید نداشته است، گفت: این اقدام به طور مستقیم توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و ما تنها فضایی در ارگان ها و پایگاه‌های بسیج در اختیار تولید کننده، سورتینگ داران و سردخانه‌ها قرار می‌دهیم تا بتوانند بدون واسطه محصول خود را به دست مصرف کننده برسانند.

معتمد اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم پرتقال ۱۱ هزارو ۸۰۰ تومان و به صورت جعبه ای ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد و قیمت سیب سیب زرد ۱۱ هزارو ۲۰۰ تومان و هر کیلوگرم سیب قرمز ۹هزار تومان و به صورت جعبه ای ۸ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود.

عرضه میوه تنظیم بازاری نامحدود

معاون امور بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: محدودیتی برای عرضه میوه در بازار نداریم و حتی در مازندران حداقل ۲۸۰ هزار تن میوه در سردخانه‌ها و مقادیر نامعلومی نیز در انبارهای سنتی و انبارهای خانگی باقی مانده و نگرانی برای عدم فروش و خراب شدن آن‌ها وجود دارد.

معتمد افزود: این طرح فعلا تا پایان فروردین ادامه دارد و برای اینکه بار فروشان بتوانند بار خود را به فروش برسانند درخواست شده که این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت.

دیدگاه تان را بنویسید