|

رشد ۲ هزار واحدی شاخص بورس در روز میانی هفته

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه، ۲۴ بهمن‌ماه) با ۲ هزار و ۲۹۸ واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۸ هزار واحدی ایستاد.

رشد ۲ هزار واحدی شاخص بورس در روز میانی هفته
کد مطلب : 36714

شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۹۲۶ واحد افزایش به ۴۸۲ هزار و ۷۷۹ واحد و شاخص قیمت با یک هزار و ۱۴۲ واحد رشد به ۲۸۶ هزار و ۴۰۷ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از هفت میلیارد و ۶۲۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۰ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۹۷۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۶۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۵۳۳ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۴۳۳ واحد و ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۲۶۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۶۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۶۵ واحد، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۲۴۳ واحد، مبین انرژی خلیج فارس ( مبین) با ۲۳۶ واحد و مخابرات ایران (اخایر) با ۲۱۱ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شد.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سیمان اردستان (اردستان)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، نوش مازندران (غنوش)، ذوب آهن اصفهان (ذوب)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۶۵ میلیون و ۹۰۱ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۷۵۶ میلیارد ریال دادوستد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید