|

انتشار جزئیات خطوط اعتباری بانک مرکزی به صورت ماهانه

بانک مرکزی موظف شد به صورت ماهانه جزئیات خط اعتباری پرداخت شده به بانک‌ها را در دسترس عموم قرار دهد.

انتشار جزئیات خطوط اعتباری بانک مرکزی به صورت ماهانه
کد مطلب : 36736

علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ گفت: هم اکنون در سیستم بانک مرکزی نحوه و میزان ایجاد خط اعتباری جدید، اضافه برداشت، نوع و میزان وثایق دریافتی برای بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری غیر بانکی و.. به صورت سلیقه‌ای اجرایی می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیستم ایجاد خط اعتباری و دریافت وثایق و ... به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ قانونمند شده و مرجعی به عنوان شورای پولی و اعتباری تشکیل و موارد مذکور در این شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: این اقدام کمیسیون تلفیق یک گام بلند در راستای شفاف سازی است چرا که بانک مرکزی موظف می‌شود به صورت ماهانه میزان مانده خط اعتباری پرداخت شده به بانک‌ها و موسسات غیر اعتباری، غیر بانکی را به تفکیک بانک و به همراه نرخ سود مدت بازپرداخت، وثیقه دریافتی و مقرره محاسباتی پرداخت خط اعتباری را در تارنمای خود، در دسترس عموم قرار دهد.

بر اساس این گزارش مصوبات کمیسیون تلفیق برای نهایی شدن باید در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسیده و سپس از سوی شورای نگهبان نیز تایید شود. 

 

دیدگاه تان را بنویسید