|

حباب قیمت دلار از بین می‌رود

معاون اسبق ارزی بانک مرکزی با اشاره به راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلا، گفت: نرخ سازی و بازارسازی بانک مرکزی تصمیم درستی است و می‌تواند حباب قیمت را از بین ببرد.

حباب قیمت دلار از بین می‌رود
کد مطلب : 36871

سید کمال سیدعلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آنچه مشخص است اینکه سرعت افزایش قیمت ارز در ماه‌های گذشته بالا بود و کاهش قیمت دلار در روز گذشته که نخستین روز راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلا بود طبیعی به نظر می‌رسد و اساسا این اتفاق باید رخ می‌داد.

وی افزود: راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلا و مداخله گری بانک مرکزی در بازار ارز باعث می‌شود که حباب نرخ ارز از بین برود اما در ادامه بانک مرکزی باید به دنبال مدیریت تقاضا در بازار باشد.

معاون اسبق ارزی بانک مرکزی، گفت: تقاضاهای واهی با نرخ کشف شده در روز گذشته که ۴۱۵۴۹ تومان بود تعدیل می‌شود. چرا که در زمانی که نرخ ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان بود تقاضاهای کاذب هم وجود داشت اما نگاه بانک مرکزی باید به ثبت سفارش‌ها و اولویت‌بندی آن برای مدیریت تقاضا باشد.

سید علی تاکید کرد: بانک مرکزی حتما باید بازارسازی کند و عرضه و تقاضا همیشه به گونه‌ای است که تقاضا بر عرضه فزونی می‌کند اما بانک مرکزی با این تمهیدات می‌تواند چشم انداز بهتری را پیش روی خودش ببیند. البته باید در ادامه ببینیم که بازار ارز چگونه مدیریت خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین