|

عرضه ارز در مرکز مبادله 2 برابر تقاضا است

مدیر نظارت بر تالار معاملات مرکز مبادلات ارز گفت: میزان تقاضا و معاملات در مرکز مبادلات ارزی به طور میانگین به اندازه نصف عرضه ارز در این مرکز است.

عرضه ارز در مرکز مبادله 2 برابر تقاضا است
کد مطلب : 37019

مسعود توکلی، مدیر نظارت بر تالار معاملات مرکز مبادلات ارزی، امروز در ارتباط زنده با بخش خبری ساعت 14، اظهار داشت: به طور میانگین روزانه 450 میلیون دلار ارز در مرکز مبادلات ارائه می‌شود که حجم تقاضا و مبادلات در این مرکز نصف این رقم و حدود 200 میلیون دلار در روز است.

وی افزود: امروز هم تا ساعت 13:30 دقیقه در مجموع در تالار حواله مرکز مبادلات ارزی بانک مرکزی 86 میلیون دلار ارائه شد و حجم معاملات و تقاضا فقط 27.6 میلیون دلار و کمتر از نصف آن بوده است. البته آمار دقیق در آخر روز و پس از پایان معاملات ارائه می‌شود.

توکلی همچنین در مورد ارائه ارز در تالار ارز خدماتی، گفت: امروز 28 هزار یورو ارز دانشجویی به متقاضیان پرداخت کردیم و آمار خروج افراد از فرودگاه‌های کشور در روز گذشته 1283 نفر بوده است که 338 هزار دلار ارز دانشجویی و مسافری به آنها پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در دو روز گذشته 13 میلیون دلار ارز حواله پرداخت شد و در مجموع ارز حواله و خدماتی به 14.2 میلیون دلار رسید.

به گفته توکلی، امروز همچنین 6500 دلار ارز خدماتی از طریق مرکز مبادلات ارزی برای شرکت‌های حمل و نقل، شرکت‌های خصوصی، ارز دانشجویی، درمان و مسافری اختصاص پیدا کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید