|

بانک مرکزی از تمامی ابزار‌ها برای مهار تورم استفاده می‌کند

فرزین با تاکید بر مهار تورم و رشد تولید گفت: بانک مرکزی از تمام ابزار‌های موجود جهت تحقق منویات رهبر انقلاب استفاده خواهد کرد.

بانک مرکزی از تمامی ابزار‌ها برای مهار تورم استفاده می‌کند
کد مطلب : 37448

رئیس‌کل بانک مرکزی در اولین جلسه شورای فقهی این بانک در سال جدید با تاکید بر مهار تورم و رشد تولید به عنوان شعار سال، اظهار کرد: تورم یک موضوع حاکمیتی است و مهار آن نیازمند هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مختلف است، اما نقش بانک مرکزی در این زمینه، محوری است و این بانک از تمامی ابزار‌های موجود جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری استفاده خواهد کرد.

محمدرضا فرزین درخصوص اقدامات لازم برای تحقق شعار سال گفت: انضباط مالی دولت، کنترل اضافه برداشت بانک‌ها، هدایت هدفمند نقدینگی به سمت بازار‌های مولد، تامین مالی غیرتورمی تولید بدون فشار به منابع بانکی و اتخاذ سیاست خارجی مناسب ازجمله الزامات تحقق شعار سال است.

رئیس‌کل بانک مرکزی با تاکید بر اجرای پیمان‌های پولی گفت: با هدف افزایش مبادلات با استفاده از ارز‌های محلی، درصدد گسترش پیمان‌های پولی با کشور‌های منطقه هستیم و در این زمینه، اتحادیه پایاپای آسیا که در حال حاضر متشکل از ۹ عضو است تقویت خواهد شد و اعضای آن افزایش خواهد یافت.

همچنین، در این نشست اصلاحات پیشنهادی در رابطه با «دستورالعمل گواهی اعتبار مولد (گام)» بحث و بررسی و دیدگاه‌های فقهی پیرامون این موضوع مطرح شد و اعضای شورای فقهی نظرات خود را در این خصوص مطرح کردند.

شایان ذکر است شورای فقهی بانک مرکزی عالی‌ترین نهاد در زمینه نظارت شرعی و انطباق با شریعت در نظام بانکی کشور محسوب می‌شود که وظیفه پایش اسلامی بودن فعالیت‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی را برعهده دارد. این شورا طبق ماده (۱۶) برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ﺍﻳﺮﺍﻥ تأسیس شده است. مصوبات جلسات «شورای فقهی بانک مرکزی» به منظور آگاهی مخاطبان در ذیل قسمت «قوانین و مقررات»، زیر منوی «مصوبات شورای فقهی» قرار گرفته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین