|

شناسایی حدود ۱۵۸ هزار میلیارد ریال درآمد خالص تسعیر ارز در بانک ملت

بانک ملت از شناسایی حدود ۱۹۷ هزار میلیارد ریال سود تسعیر ارز خبر داد و اعلام کرد که پس از کسر مالیات ابرازی، به طور خالص در حدود ۱۵۸ هزار میلیارد ریال درآمد تسعیر در گزارش های مالی این بانک به ثبت خواهد رسید.

شناسایی حدود ۱۵۸ هزار میلیارد ریال درآمد خالص تسعیر ارز در بانک ملت
کد مطلب : 37640

این بانک که با نماد وبملت و سرمایه ثبتی ۳۵۳ هزار میلیارد ریال از بانک های فعال بازار سرمایه کشور محسوب می شود در اطلاعیه که روی سامانه کدال سازمان بورس قرار گرفت آثار تسعیر ارز خالص دارایی های ارزی خود را افشا کرد.

بر اساس این گزارش، وبملت در این اطلاعیه تاکید کرده است که نرخ تسعیر ارز اقلام پولی دارایی ها و بدهی های ارزی موضوع بخشنامه روز ۲۵ اسفندماه بانک مرکزی، در دفاتر این بانک اعمال شده و با توجه به میزان خالص دارایی های ارزی به مبلغ حدود ۴.۳۸۲ میلیون یورو و اعمال نرخ تسعیر ارز ابلاغی بانک مرکزی، حدود ۱۹۷ هزار میلیارد ریال درآمد تسعیر ارز  شناسایی شده است که پس از کسر مالیات ابرازی، به طور خالص در حدود ۱۵۸ هزار میلیارد ریال درآمد خالص تسعیر در گزارش های مالی این بانک به ثبت خواهد رسید.

بانک ملت در عین حال، افزوده است که مبالغ فوق قطعی نیست و پس از تهیه و تکمیل صورت های مالی و رسیدگی از سوی سازمان حسابرسی و اعمال تعدیلات مدنظر از سوی حسابرسان این سازمان، مبلغ نهایی در صورت های مالی بانک درج  و به طور مناسب افشا خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین