|

شوکا، محصول جدید بیمه البرز

مدیرعامل بیمه البرز، از محصول جدید این شرکت به نام شوکا که در حوزه بیمه زندگی است، خبر داد.

شوکا، محصول جدید بیمه البرز
کد مطلب : 37868

نشست صمیمانه مدیرعامل بیمه البرز با اصحاب رسانه برگزار شد. رضایی، مدیرعامل بیمه البرز در ابتدای این نشست گفت: صنعت بیمه در دو دهه اخیر به دلیل تحریم‌های خارجی و نیز رفتاران ما مدیران صنعت، وضعیت مناسبی نداشته است. بسیاری از مسایل و مشکلات امروز ما اعم از رقابت‌های ناسالم، انحصارات، عدم توجه به منابع و نیروی انسانی و… ناشی از بی‌توجهی به این حوزه‌هاست.

او افزود: اگر انحصارات شکسته شود، جلوی بسیاری از مشکلات در صنعت بیمه گرفته خواهد شد. چیزی که مربوط به شبکه فروش است، در انحصار قرار گرفته و این بخشی از مشکلاتی است که در صنعت وجود دارد.

رضایی با اشاره به اینکه نیروی انسانی، سرمایه اصلی بیمه البرز است، گفت: ما در این مدتی که از مدیریتمان گذشت، اولین تمرکز خود را بر روی این مساله گذاشتیم. برنامه دیگر ما هوشمندسازی فرایندهای بیمه البرز است و تلاش داریم تا در این حوزه عملکرد مناسبی را رقم بزنیم.

او اضافه کرد: یکی از نقاط ضعف صنعت بیمه ما آن است که به دنبال تولید محصول جدیده نبوده‌ایم. یکی از کارهای ما ایجاد محصولی جدید در بیمه‌های زندگی تحت عنوان طرح شوکاست. این محصول تقریبا منحصر به فرد است. فرایندهای تبدیل به محصول آن در بیمه مرکزی نهایی شده است و به زودی ابلاغ خواهد شد.

او گفت: شوکا گوزن مینیاتوری ایران است که به دلیل جنگل خواری‌ها در معرض تهدید قرار گرفته است. ما نیز حیات و زندگی را در نظر گرفته‌ایم و اسم شوکا از اینجا در نظر گرفته شد.

سلطانی، معاون فناوریبیمه البرز در ادامه می‌افزاید: بیمه نامه شوکا علاوه بر صنعت بیمه، دغدغه‌هایی از جنس حفظ محیط زیست و حیات وحش دارد. این موضوع توسط سفیران شرکت بیمه البرز که بیش از ۲۶۰۰نماینده در سطح کشور هستند، رعایت خواهد شد.

او می‌گوید: ما امروز در بیمه‌های عمر، چند نه بزرگ در بازار داریم که شبکه فروش برای ما مشکل‌تر شده باشد. فروش موفق بیمه عمر تابعی از وضعیت اقتصادی، معیشت و تورم است. یکی از مسایل مشتری‌ها در بازار این است که تورم انقدر محسوس است که چند سال دیگر اعدادی که بیمه پیشنهاد میدهد، ارزشی ندارد. مساله دیگر طولانی بودن بیمه عمر است که البته ماهیت این بیمه‌ها است. امروز تصویر ذهنی ۲۵سال دیگر را ایجاد کردن، کمی مشکل شده است. پایه دوم این طرح براساس آن بود که مدت زمان لمس مشتری را کوتاه کنیم.

به گفته سلطانی، موضوع سوم بحث مسایل اقتصادی است که افراد توان پرداخت حق بیمه ندارند و به همین دلیل بیمه عمر از سبد هزینه خانوار خارج شد. این سه مساله سبب ایجاد شوکا شد. در این محصول تلاش شده تا این مسایل حل شود و نقاط ضعفی که وجود دارد، حذف شود.

معاون فناوری بیمه البرز، ادامه میدهد: بیمه نامه شوکا بر مبنای یک برنامه ۵ساله است و داستان طولانی بودن فرایند بیمه عمر به پایان رسید. بانک قرص الحسنه مهر ایران شریک ماست و از طریق این بانک مشتریان خود را تامین مالی میکنیم. در طرح ما تا ۳۰۰میلیون تومان تسهیلات افزایش خواهد یافت.

او‌ گفت: مشتری برای استفاده از این بیمه به ما مراجعه میکند و در یک سامانه چابک در ۶مرحله بیمه نامه صادر خواهد شد و کلیه عملیات بانکی به صورت الکترونیک و غیرحضوری است. برای دریافت تسهیلات و… نیازی به مراجعه به بانک، ضامن، چک ضمانت و… نخواهید داشت.

سلطانی در مورد محورهای پوشش شوکا گفت: این بیمه نامه هفت محور اصلی دارد، فوت عادی با ضریب یک برابر سرمایه فوت. فوت در اثر حادثه که ضریب دو دارد. یعنی اگر بیمه ۲۰۰ میلیونی داشته باشید، ۴۰۰میلیون به اضافه ۲۰۰میلیون مرگ عادی را دریافت خواهید کرد.  پوشش نقص عضو حادثه‌ای. پوشش معافیت بازپرداخت اقساط بیمه‌گذار. یعنی اگر فرد در مدت ۵سال فوت کند، بازمانده نباید اقساط را پرداخت کند. دو پوشش انحصاری داریم که بخش حیات را کاور میکنند. اول نجات زندگی در واقعه مرگ بار در حوزه رانندگی، آتش سوزی و سرطان. اگر بیمه شده، حادثه مرگبار داشته باشد ولی فوت نشود، ۱۰درصد اندوخته به او پرداخت خواهد شد. پوشش بعدی علاج ناپذیری بیمه‌های کشنده است. اگر فرد در سال اخر زندگی باشد و پزشک تشخیص دهد او در سال پایانی زندگی خود است، ما در زمان حیات فرد ۱۰درصد سرمایه را به او پرداخت خواهیم کرد. پس از پنج سال مشتری به نقطه‌ای می‌رسد که تصمیم بگیرد سرمایه را دریافت کند یا پوشش مستمری داشته باشد.

اون اضافه کرد: نقطه تفاوت شوکا با سایر بیمه‌های زندگی در آن است که دیگر بیمه‌های زندگی در پایان سال پنجم اندوخته‌اش قطعا کمتر از اقساط است اما شما در شوکا پس از ۵سال، ۱.۷برابر سود دریافت خواهید کرد. یعنی در ۲۰۰میلیون تسهیلات، بیش از ۳۵۰میلیون دریافت خواهید کرد. برای دریافت بیمه محدودیت کف سن نداریم؛ اما اخرین سن ورود به بیمه‌نامه ۷۰سال است.

او‌ در پایان گفت: ما حدود ۶۰نوع مستمری روی بیمه‌نامه در پایان میتوانیم داشته باشیم. یکی از این انواع آن است که فرد می‌تواند پس از پنج سال مستمری مادام العمر معادل اقساط ماهانه که به بانک داده، دریافت کند. یعنی ۲۰۰میلیون در ۶۰ماه، ماهی ۳۷۰۰ است که ما مادام‌العمر ماهانه ۳۷۰۰ پرداخت خواهیم کرد. مدل‌های مستمری بسیار متنوع است و براساس دوره انتظار، سن شروع و… متفاوت خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید