|

فقط ۱۳ درصد موتورسواران کشور بیمه‌نامه دارند

مدیر عامل صندوق تامین خسارت های بدنی کشور با اشاره به وجود بیش از۱۱.۵ میلیون موتورسوار در کشور گفت: از این میان تنها ۱.۵ میلیون یعنی ۱۳ درصد موتورسواران دارای بیمه نامه هستند.

فقط ۱۳ درصد موتورسواران کشور بیمه‌نامه دارند
کد مطلب : 38046

مهدی قمصریان با اعلام این خبر، گفت: علاوه بر این، 3 میلیون خودروی سواری نیز در کشور فاقد بیمه نامه هستند.

وی با بیان اینکه این صندوق برای جبران خسارات رانندگی در مواردی که تحت پوشش بیمه نیستند، ایجاد شده است، عنوان کرد: سال گذشته چهار هزار پرونده در استان گیلان در این خصوص تشکیل و تاکنون 350 میلیارد تومان خسارت مربوط به دیه در این استان پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت بیمه وسایل نقلیه افزود: بر اساس قانون ارائه هر گونه خدمت به وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه ممنوع است و بر همین اساس شماره گذاری وسایل نقلیه کشاورزی نیز باید منوط به خرید بیمه نامه باشد.

مدیر عامل صندوق تامین خسارات بدنی کشور با بیان اینکه تا سال گذشته حمل و نقل ریلی کشور فاقد بیمه نامه شخص ثالث بوده است، افزود: خوشبختانه در سال جاری قطارها نیز مشمول حق بیمه نامه شخص ثالث شده اند که یک گام مهم در این زمینه محسوب می شود.

قمصریان با بیان اینکه میزان تلفات جاده ای طی یک هفته در کشورمعادل سقوط 2 هواپیما است، یادآور شد: در این راستا باید علاوه بر اصلاح نقاط خطرآفرین و ارتقای کیفیت خودرو ها به دنبال ارتقای فرهنگ راهنمایی و رانندگی و گسترش فرهنگ بیمه باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین