|

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۴/۱۷

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۴ درصد افزایش به ۱۹۲۵ دلار و ۵ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
کد مطلب : 38732

به نظر می‌رسد حتی گزارش مثبت بازار کار آمریکا هم نتوانسته قیمت طلا را از 1900 دلار پایین‌تر بیاورد. رشد اشتغال در آمریکا در ماه ژوئن آهسته‌تر از حد انتظار بوده که می‌تواند سیاست‌های سختگیرانه فدرال رزرو را در نشست مقامات این بانک در سه هفته آینده آرام‌تر کنند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.74 درصد افزایش به 1925 دلار و 5 سنت رسید.

طبق نظر تحلیلگران، قیمت طلا تحت فشار قرار گرفته اما همچنان بالاتر از 1900 دلار قرار دارد و حتی افت قیمت قبلی خود را جبران کرده است.

گزارش وزارت کار آمریکا نشان داد کارفرمایان این کشور 209 هزار شغل در بخش غیر کشاورزی در ماه ژوئن اضافه کرده‌اند که پایین‌تر از انتظار اقتصاددان‌ها بوده است. بنابراین فدرال رزرو آمریکا به سیاست افزایش نرخ بهره خود جهت مقابله با تورم ادامه خواهد داد.

اقتصاددان‌های وال استریت انتظار داشتند رشد اشتغال در آمریکا در ماه گذشته میلادی به 225 هزار برسد.

نرخ بیکاری در آمریکا در ماه ژوئن تغییری نداشته و همان 3.6 گزارش شده است، در حالی که دستمزدها 0.4 درصد رشد داشته‌اند. مقامات فدرال رزرو اعلام کرده‌اند رشد اشتغال و دستمزدها باید کاهش قابل توجهی داشته باشد تا بتواند تورم را مهار کند. تورم در آمریکا به بالاترین رقم طی 4 دهه گذشته رسیده است.

بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را 10 بار از مارس 2022 افزایش داده و 5 درصد به آن افزوده است. با اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه گذشته ثابت نگه داشته اما احتمالاً دوباره آن را در اجلاس 26 ژوئیه افزایش خواهد داد.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین