|

شاخص بورس در آستانه دو میلیون واحد قرار گرفت

روند حرکت بازار سرمایه امروز برخلاف روزهای گذشته صعودی بود؛ به طوریکه شاخص کل بورس که روز گذشته کانال دو میلیون واحد را از دست داده بود امروز تا رقم یک میلیون و ۹۹۹ هزار واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس به کانال ۲۶ هزار واحد بازگشت.

شاخص بورس در آستانه دو میلیون واحد قرار گرفت
کد مطلب : 38940

شاخص کل بورس امروز با ۴۳ هزار و ۱۲۲ واحد صعود تا رقم یک میلیون و ۹۹۹ هزار واحد افزایش یافت. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۱۵ هزار و ۴۹۸ واحد صعود کرد و در رقم ۷۰۳ هزار و ۲۵۱ واحد ایستاد. در این بازار ۴۳۰ هزار معامله به ارزش ۷۱ هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال انجام شد. طی معاملات امروز ۸۴ درصد نمادهای بورسی مثبت بودند که از میان آن‌ها فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

شاخص کل فرابورس نیز با صعودی ۵۸۱ واحدی تا رقم ۲۶ هزار و ۳۸۷ واحد صعود کرد. در این بازار ۲۵۲ هزار معامله به ارزش ۳۳ هزار و ۹۹۵ میلیارد ریال انجام شد. از میان ۲۰۹ نماد مثبت فرابورسی پلیمر آریا ساسول، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات و ایران خودرو دیزل نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

 

دیدگاه تان را بنویسید