|

دارندگان دسته چک‌های قدیمی تا مهر فرصت دارند

براساس آمار چک‌های مبادله‌ای در خرداد‌ماه سال ۱۴۰۲ بیش از ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۵۰۳۶ هزار میلیارد ریال مبادله‌ شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد، ۳ درصد و از نظر مبلغ، ۴.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

دارندگان دسته چک‌های قدیمی تا مهر فرصت دارند
کد مطلب : 39132

تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از وضعیت مبادلات چک نشان میدهد، طی خرداد ماه 1402، 91.7 درصد از کل چک‌های مبادله‌شده در سامانه چکاوک وصول شده است. این نسبت از نظر مبلغی نیز معادل 88.4 درصد است.

درصد تعداد و مبلغ چک‌های وصول‌شده در ماه قبل از آن (اردیبهشت ماه سال 1402) به ترتیب معادل 92.2 درصد و 89.3 درصد بوده است. همچنین این نسبت در ماه مشابه سال قبل به ترتیب برابر 90.5 درصد و 89.1 درصد بوده است.

پیشتر بانک مرکزی در بخشنامه‌ شماره 79966 در تاریخ 1402/4/7 به شبکه بانکی اعلام کرداز ابتدای مهرماه سال جاری، چک‌های قدیمی (چک‌های بدون نیاز به ثبت و تایید در سامانه صیاد) فقط در شعب بانک‌های صادرکننده دسته چک پذیرفته می‌شوند و دارندگان این دسته‌چک‌ها در فرصت باقی‌مانده می‌توانند به شعب خود مراجعه کرده و دسته‌چک صیادی جدید دریافت کنند.

در همین زمینه لازم به ذکر است چک‌های جدید بنفش‌رنگ که الزام ثبت و تایید در سامانه صیاد دارند مورد اقبال عمومی بوده و 88.4 درصد چک‌های مبادله‌شده از چک‌های جدید بوده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین