|

شرط پرداخت ارز اربعین اعلام شد

ثبت‌نام در سامانه سماح در حال انجام است و زائران برای دریافت تسهیلات اربعین باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. رئیس ستاد اربعین می‌گوید: تاکنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند.

شرط پرداخت ارز اربعین اعلام شد
کد مطلب : 39182

سامانه سماح به صورت ۲۴ ساعته برای ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین در دسترس است و برخی از مشکلات در ورود به این سامانه برطرف شده است.

ستاد مرکزی اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح را الزامی اعلام کرده و زائران برای دریافت تسهیلات اربعین حتما باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. در حال حاضر تسهیلاتی همچون تخصیص ۲۰۰ هزار دینار عراقی به زائران اربعین از جمله تسهیلات اربعین ۱۴۰۲ به شمار می‌رود.

سیدمجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۳۸۰ هزار نفر در سامانه سماح می‌گوید: این تعداد هر لحظه در حال افزایش است. از زائران می‌خواهیم برای تکمیل روند ثبت‌نام، هزینه بیمه را بپردازند؛ در غیر این صورت امکان استفاده از تسهیلات اربعین را ندارند.

بیمه در سامانه سماح در سه بسته پیش‌بینی شده است که هزینه آن از ۳۵ تا ۵۵ هزار تومان است. زائران پس از ورود به سامانه سماح و مشخص کردن مرز خروجی و ورودی، یکی از بسته‌های زیارتی را مشخص می‌کنند و با پرداخت آن، ثبت‌نام در سامانه سماح را قطعی خواهند کرد.

امسال همچون سال گذشته مرزهای زمینی مهران، شلمچه، خسروی، جذابه، تمرچین و باشماق در ایام اربعین باز است که البته مرزهای خسروی و تمرچین در سال جاری به طور شبانه‌روزی فعال خواهد بود.

همچنین قرار است تعداد پروازها برای ایام اربعین افزایش یابد و بلیت پرواز اربعین از ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور عرضه شود.

 کمیته‌های مختلف ستاد مرکزی اربعین همچنان در حال برنامه‌ریزی هستند. بر اساس تصمیم ستاد اربعین سفرها از ۲۷ مرداد همزمان با اول ماه صفر آغاز می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین