|

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۵/۱۷

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۹۳۳ دلار و ۹۹ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
کد مطلب : 39235

عدم اطمینان نسبت به قدم بعدی فدرال رزرو در مورد نرخ بهره و همچنین پیش بینی تورم بالاتر در آمریکا در این هفته از ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا حمایت کرده و قیمت طلا را در روز سه‌شنبه پایین آورده است.

پیش‌بینی بالاتر رفتن شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا در گزارشی که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود، ارزش دلار را بالا برده است. بالا رفتن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد. از طرف دیگر دورنمای بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری فلزات گرانبها از جمله طلا را افزایش داده و تمایل سرمایه‌گذاران به آنها را پایین می‌آورد.

اظهارات اخیر مقامات فدرال رزرو و آمریکا حاکی از رویکرد متفاوت بانک مرکزی این کشور در مورد نرخ بهره است. میشل بومن، رئیس بانک مرکزی آمریکا در روز دوشنبه گفت احتمالاً باز هم نرخ بهره را افزایش خواهند داد تا تورم را به هدف سالیانه بانک مرکزی نزدیک‌تر کنند.

با وجود کاهش تورم در آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی، شاخص تورم در این کشور هنوز هم بالاتر از هدف فدرال رزرو قرار دارد. از طرف دیگر، جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک از اطمینان خود نسبت به فضای تورم پایین‌تر و توقف روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی خبر داده است.

این اظهارات در آستانه انتشار اطلاعات تورم آمریکا در روز پنجشنبه اعلام شده است. هرگونه نشانه‌ای از ادامه تورم بالا در آمریکا فدرال رزرو را تشویق به حفظ سیاست افزایش نرخ بهره می‌کند. ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در آستانه انتشار این اطلاعات بالا رفته و طلا و سایر فلزات را تحت فشار قرار داده است.

قیمت نقره امروز با 0.07 درصد کاهش به 23 دلار و 22 سنت رسید و پلاتین با 0.36 درصد کاهش 920 دلار و 96 سنت معامله می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین