|

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۶/۰۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۱۹۱۴ دلار و ۹۶ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۶/۰۴
کد مطلب : 39519

بالا رفتن ارزش دلار به دنبال وجود نشانه‌هایی از ادامه سیاست افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در اجلاس جکسون هال قیمت طلا را پایین آورده است. البته ضعف رشد اقتصاد دنیا هنوز هم طلا را بالاتر از سطح 1900 دلار نگه می‌دارد.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد کاهش به 1914 دلار و 96 سنت رسید.

قیمت طلا در اوایل اوت به پایین‌ترین رقم طی 5 ماه گذشته رسیده بود، اما حالا پس از 5 هفته، اولین هفته افزایش قیمت خود را تجربه می‌کند.

اما دورنمای این فلز گرانبها هنوز هم در سایه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قرار دارد. ارزش دلار در روز جمعه به بالاترین رقم طی 9 ماه گذشته رسید و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا هم به سمت یک رکورد جدید پیش می‌رود.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در اجلاس سالانه جکسون هال از احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره خبر داد تا نرخ تورم تا هدف 2 درصد بانک مرکزی پایین بیاید.

بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را از 0.25 در مارس 2022 به 5.5 درصد رسانده تا تورم را مهار کند. این اقدام به شدت بر قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها تاثیر گذاشته است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با صفر.03 درصد افزایش به 24 دلار و 58 سنت رسید و پلاتین با 1.09 درصد افزایش 948 دلار و 43 سنت معامله می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید