|

افزایش 46 هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بازار سرمایه اولین روز کاری هفته را با رشدی ۴۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

افزایش 46 هزار واحدی شاخص بورس
کد مطلب : 39531

بازار سهام اولین روز کاری هفته را اگر بر خلاف روند هفته های گذشته، با فشار تقاضا آغاز کرد و اکثر نماد های بازار مثبت معامله شدند و شاخص کل پس از هفته ها نزول، بلاخره با صعودی به کار خود پایان داد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 46 هزار واحدی به 1 میلیون و 993 هزار واحد رسید و در آستانه ی پس گیری کانال 2 میلیون واحدی قرار گرفت. همچنین  شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی 17 هزار واحدی به ارتفاع 684 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «وسپهر» و «بپاس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «سصفها»، «شستا» و «شپنا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «بمولد»، «فن افزار» و «نیان» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 31 مرداد ماه 1402، مبلغ 5 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 590 میلیارد تومان به بازار سهام وارد کردند.

همچنین رشد ارزش معاملات به نزدیکی 6 هزار میلیارد تومان یکی از پالس های مثبتی است که در صورت استمرار در روزهای آتی می تواند نوید تغییر روند بازار را دهد.

در بازار امروز 394 نماد در محدوده مثبت و 34 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 273 نماد در محدوده مثبت و 47 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین