|

طلا در مسیر اوج به دست انداز رسید!

قیمت طلا امروز (پنج‌شنبه) نزدیک به بالاترین حد یک ماهه خود رسید زیرا مجموعه‌ای از داده‌های خوب ایالات‌متحده به انتظارات مبنی بر توقف افزایش نرخ بهره در سال جاری فدرال رزرو افزوده شد، اگرچه اعلام نتایج تورمی می‌تواند این چشم‌انداز را تغییر دهد.

طلا در مسیر اوج به دست انداز رسید!
کد مطلب : 39626

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۵۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۳.۲ درصد افزایش به ۱۹۴۵ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۱۹۴۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

طلا با وجود سودهای این هفته، در مسیر کاهش ماهانه نزدیک به یک درصد قرار دارد زیرا دلار آمریکا به اولین رشد ماهانه خود در سه ماهه می‌رسد و بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده برای چهارمین صعود ماهانه متوالی خود آماده است.

تحلیلگران اظهار کردند که هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) و اعداد شغلی ماهانه جهت‌گیری نرخ بهره ایالات‌متحده را ارائه می‌دهد. داده‌های منتشر شده تا کنون در این هفته نشان می‌دهد که اقتصاد ایالات‌متحده با سرعت کمتر از آنچه تصور می‌شد در سه ماهه دوم رشد کرد، در حالی که فرصت‌های شغلی ایالات‌متحده در ماه جولای با کاهش تدریجی بازار کار به پایین‌ترین سطح دو تا ۲.۵ سال گذشته رسید.

رئیس سابق فدرال رزرو بوستون گفت: اگر بازار کار و رشد اقتصادی با سرعت تدریجی فعلی کاهشی باشد، فدرال رزرو می‌تواند به چرخه افزایش نرخ بهره پایان دهد. در همین حال، یک نظرسنجی رسمی نشان داد که فعالیت‌های تولیدی برای پنجمین ماه متوالی در ماه اگوست در چین که مصرف‌کننده شمش بزرگ است، کاهش یافته است.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۴.۵۹ دلار در هر اونس رسید و در روز چهارشنبه به بالاترین سطح بیش از یک ماهه خود صعود کرد. پلاتین در حالی که دومین سود ماهانه متوالی خود را در پیش می‌گیرد، در ۹۷۴ دلار و ۱۳ سنت ثابت ماند و پالادیوم با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۲۳۲ دلار و ۹۸ سنت رسید اما برای کاهش ماهانه ۴ درصد تعیین شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین