|

فارس من|توزیع ۱۰ هزار میلیارد تومان سود شرکت‌ها به صورت متمرکز

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از توزیع 10 هزار میلیارد تومان سود شرکت‌های بورسی به صورت متمرکز از طریق سامانه سجام خبرداد.

فارس من|توزیع ۱۰ هزار میلیارد تومان سود شرکت‌ها به صورت متمرکز
کد مطلب : 9523

حسین فهیمی مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی تراز اقتصاد، در مورد اینکه تاکنون چه میزان از سود سهامداران از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام واریز شده است، گفت: در مرحله اول واریز سود سهم عدالت که قبل از عید انجام شد، حدود 4 هزار و 300 میلیارد تومان سود سهام عدالت بین 44 میلیون نفر از سهامداران در سراسر کشور واریز شد و 50 درصد دوم سود سهام عدالت هم به زودی از طریق سجام و به اندازه همین مبلغ واریز می‌شود.

مدیرعامل سمات در مورد واریز سود شرکت‌های بورسی غیرسهام عدالت هم گفت: تاکنون 130 شرکت بورسی سود سالانه مجامع خود را به مبلغ 10 هزار میلیارد تومان برای 8 میلیون سهامدار و ذینفع در قالب 20 میلیون تراکنش واریز کرده‌اند.

وی در مورد این پرسش که آیا می‌شود شرکت‌ها را به واریز سود از طریق سجام اجبار کرد، گفت: این اجبار دست ما نیست و باید مصوبه داشته باشد، اما شرکت‌ها با توجه به اینکه سهامداران به صورت میلیونی اضافه شده‌اند و اکثراً دارای سهام خُرد هستند، شرکت‌های سرمایه‌پذیر به تدریج استقبال می‌کنند و ترجیح می‌دهند سود سهامداران خُرد را از طریق سجام و به صورت متمرکز واریز کنند.

به گزارش تراز اقتصاد تعداد 85 هزار و 962 نفر از مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت موضوع « عدم واریز سود مجامع بورس توسط سامانه سجام » خواستار پیگیری موضوع و پاسخ مسئولان مربوطه شدند.

انتهای پیام/ب


دیدگاه تان را بنویسید