|

عرضه خودرو ۲ برابر شد

۲ برابر شدن تحویل خودرو در هفته جاری از یک سو و محدودیت ناوگان حمل‌ونقل از سوی دیگر، خودروسازان را مجبور کرده تا از مشتریان خود بخواهند با مراجعه حضوری به کارخانجات، نسبت به تحویل خودروی خود اقدام کنند.

عرضه خودرو ۲ برابر شد
کد مطلب : 37702

طی چند سال اخیر، ‌میانگین تحویل خودرو به مشتریان در دو کارخانه ایران‌خودرو و سایپا ۲۵ هزار دستگاه در هفته بود؛ اما با افزایش چشمگیر تولید در سال جدید، میزان تحویل خودرو هم مضاعف شده است؛ به عنوان مثال، تولید ایران‌خودرو در فروردین امسال ۶۵ درصد بیشتر از سال قبل بوده است.

بر اساس این گزارش، با اعلام نتایج نوبت‌بندی سامانه فروش یکپارچه در هفته گذشته، از این هفته تحویل این خودروها آغاز شده است. با این حال، ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل خودرو همچنان در سطح همان میانگین ۲۵ هزار خودرو در هفته است. به همین دلیل دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا قصد دارند برای تسریع در تحویل خودروها به مشتریان، ‌ از حدود نیمی از آنها دعوت کنند تا با مراجعه حضوری به کارخانجات، نسبت به تحویل خودروی خود اقدام کنند.

بدین ترتیب با توجه به محدودیت‌های موجود در ناوگان حمل و نقل کشور، امکان تحویل حضوری خودروها در تمامی سایت‌های تولیدی خودروسازان در کشور فراهم شده است و مشتریان محترم می‌توانند پس از دریافت پیامک مربوطه، نسبت به انتخاب دریافت خودرو به صورت حضوری اقدام کنند.

تحویل حضوری، سبب کاهش زمان انتظار و ایجاد سرعت در فرآیند تحویل خودرو خواهد شد.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که ادامه افزایش عرضه توسط خودروسازان می‌تواند در تعدیل قیمت‌های بازار خودرو تاثیرگذار باشد.

 


 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین