|

این خانه از آسمان سقوط کرده است

سال ۲۰۱۴ بود و دوسالانه هنر آدلاید در استرالیا که یک هنرمند اهل این کشور اثری خلق کرد و بسیاری را به شگفتی وا داشت؛ خانه‌ای که از آسمان سقوط کرده بود!

این خانه از آسمان سقوط کرده است
کد مطلب : 39725

یان استرنج از هنرمندان شناخته شده استرالیا، عنوان چیدمان خود را «Landed» گذاشته بود و آن را برای دوسالانه هنر استرالیا آدلاید در سال ۲۰۱۴ رونمایی کرد. این اثر، بازسازی خانه‌ای در حومه استرالیا در دهه ۱۹۲۰ بود که در حیاط گالری هنر استرالیای جنوبی قرار گرفت.

خانه تماماً سیاه بود و به نظر می‌رسید که از آسمان سقوط و خود را در حیاط گالری جاسازی کرده است.

معماری این خانه که بازسازی خانه دوران کودکی استرنج بود، نمونه‌ای از خانه‌های متعددی است که در استرالیایی و در اوایل دهه ۱۹۰۰ ساخته شدند. این اثر تا حدی برای تضاد معماری نئوکلاسیک موزه با معماری حومه‌ای استرالیا در دهه ۱۹۲۰ طراحی شد. این اثر همچنین اشاره‌ای مستقیم و طنزآمیز به جادوگر OZ و ظهور ناگهانی فرهنگ غربی در استرالیا داشت.

این+خانه+از+آسمان+سقوط+کرده+است!+++عکس

استرنج دو سال قبل نیز پروژه‌ قابل توجه دیگری را در شهر سیدنی رونمایی کرد. تقاطع نوری عنوان پروژه‌ هنری ـ شهری این هنرمند استرالیایی بود که  موفق شد نمای فرسوده ساختمان ویکتوریایی قرن نوزدهم را با نصب هنرمندانه ال‌ای‌دی‌ها و ایجاد خطوط پرسپکتیو نوری، همچون‌ گوشواره‌هایی تزیینی به یک اثر هنری ویژه و در معرض توجه تغییر و سامان دهد. ضمن آنکه این خطوط با خلق چشم‌اندازی انتزاعی، بیانگر تاثیر شگفت‌انگیز بینش هنری بر معماری، مناظر و محیط شهری می‌باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین