|

چاووشی در اوج می خواند

قطعه «جهان لاغر»، تازه‌ترین اثر محسن چاووشی، همچون آثار قبلی این خواننده، به‌صورت ویژه مورد استقبال قرار گرفت و در برخی از پلتفرم‌ها رتبه یک را به‌ دست آورد.

چاووشی در اوج می خواند
کد مطلب : 44414

این سال‌ها محسن چاووشی که از خواننده‌های شناخته‌شده و محبوب است، قطعه‌هایی خوانده که بیشتر آنها برای تیتراژ سریال‌های شبکه نمایش خانگی و فیلم‌های سینمایی بوده و از قضا طرفداران زیادی داشته. چاووشی بعد از دو قطعه‌ای که برای سریال «زخم کاری» خواند برای فیلم «بی‌بدن» قطعه‌ای خواند که شنیدنی شد. پیش‌تر نیز این خواننده پاپ برای سریال‌هایی چون «رهایم کن» و «عقرب عاشق» را خوانده بود.

قطعه جدید محسن چاووشی با عنوان «جهان لاغر» براساس شعری از محسن بوالحسنی با آهنگسازی و تنظیم‌ خود چاووشی منتشر شده است.

چاووشی تیرماه سال گذشته هم قطعه‌ «آوازِ خون» را خوانده بود که به‌گفته‌ خودش، ادای دینی شخصی بود و آن زمان با واکنش‌های مثبت و منفی در فضای مجازی «ترند» شد.

آثار چاووشی به چند دسته تقسیم می‌شوند: یا عاشقانه‌اند یا از سیاست حرف می‌زنند یا تم مذهبی دارند و یا فارغ از همه اینها با تکیه بر اشعار مولانا مضمونی عرفانی دارند. او حالا خواننده‌ای چندوجهی است که هرچند تجربه اجرای صحنه‌ای ندارد، اما طرفداران پر و پا قرصی دارد که با هر مضمونی که بخواند، هوادارش هستند.

این خواننده بیش از 2دهه است که فعالیت دارد و در این سال‌ها توانسته طیف گسترده‌ای از مخاطبان را با خود همراه کند. او در کنار فعالیت‌های هنری، با کارهای انسان‌دوستانه‌ای همچون جمع‌آوری کمک‌های مالی برای آزادی زندانیان و درمان بیماران هم مورد توجه هوادارانش بوده است.

هفته گذشته بود که انتشار قطعه جدید محسن چاووشی با نام «جهان لاغر» در فضای رسانه‌ای فراگیر شد. چاووشی در این قطعه‌ هم مانند بسیاری از آثار خود کار آهنگسازی و تنظیم را برعهده داشته است. محسن بوالحسنی نیز پیش‌تر چندین همکاری با این خواننده داشته و ترانه‌سرای قطعاتی همچون «ماه‌پیشونی» در سریال «شهرزاد» و «رهایم کن» بوده است.

استقبال از «جهان لاغر» به روایت آمار

اگر سری به صفحات مجازی خوانندگان گوناگون بزنید، متوجه می‌شوید که آنها درگاه‌های مختلفی برای انتشار قطعات خود دارند، از ساند کلود و اسپاتیفای گرفته تا یوتیوب. اما طبیعی است که در کنار این درگاه‌های تجاری و بین‌المللی، درگاه‌های داخلی نقشی ویژه در دسترسی سهل‌تر مخاطبان به آثار این هنرمندان داشته باشند. یکی از درگاه‌های داخلی که به‌صورت ویژه مورد استفاده خواننده‌ها قرار می‌گیرد و دامنه گسترده‌تری از مخاطبان داخلی در اقصی‌نقاط ایران هم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند، آپارات است، بستری که هنرمندان صفحاتی مجزا در آن برای خود دارند و قطعات مختلف خود را در آن به اشتراک می‌گذارند. «جهان لاغر» که در صفحه رسمی محسن چاووشی در یکی از پلتفرم‌ها بارگذاری شده، تاکنون نزدیک به 37هزار بازدید داشته و علاوه‌ بر آن توسط مخاطبانی دیگر در این فضا همرسانی شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین