|

بیش از یک میلیون سند مسکن مهر فاقد رسمی هستند

کارشناس اقتصاد مسکن گفت: بیش از یک میلیون واحد مسکن مهر سند رسمی ندارند که باید دولت برای رسمی شدن این اسناد برنامه ریزی مناسبی انجام دهد.

بیش از یک میلیون سند مسکن مهر فاقد رسمی هستند
کد مطلب : 38756

آقای سید حسین موسوی گفت: معاملات  قولنامه ای پر ریسک  هستند چراکه امکان افزایش کلاه برداری در این بین وجود دارد.اکنون بخش زیادی از جامعه را به  مرور درگیر خواهند شد و این موضوع بسیار افزایش یافته و از زمانی به بعد در دادگاه بررسی  خواهد شد.

به گفته کارشناس مسکن، در بسیاری از مواقع شاهد آن بودیم که در حوادث طبیعی برخی از افراد اعلام می کردند این ملک خانه ما است، اما سندی برای آنها وجود نداشت و  افراد زیادی برای این موضوع در گیر شده اند.

موسوی ادامه داد: هدف ما آن است که معاملات غیر رسمی برطرف شود و پیشنهاد ما ابطال تدریجی اسناد عادی است. برای اسناد رسمی جدید صدور،از  زمانی به بعد این سند های جدید در برابر سند های عادی ارزشی  نخواهند داشت.

او گفت: در حال حاضر بیش از  یک میلیون  واحد مسکن مهر  سند ندارند و تا بیست سال بعد از گرفتن ملک سند دار نخواهند شد و با صدور این اسناد مردم را از این موضوع آگاه کنیم.چراکه بعد از آنکه پدیده های ایجاد می شود که باید در دادگاه ها پیگیر آن شویم.

او می گوید: پیشنهادمان این است که در این کار عجله ای صورت نگیرد، سند رسمی باید بسیار معتبر شود که مردم اعتماد کنند، ما باید یک نهضت سند رسمی داشته باشیم و سند رسمی مطلوب می شود و ابطال پذیر نیست و مردم خود می آیند و سند می گیرند‌.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین