|

هزینه ۳۸۰۰ میلیاردی منابع وصولی وام مسکن مهر در نهضت ملی مسکن

مدیرعامل صندوق ملی مسکن از تزریق ۲۰۰۰ میلیارد تومان به بخش مسکن خبر داد و گفت: امسال ۳۸۰۰ میلیارد تومان از محل وصول اقساط مسکن مهر در نهضت ملی مسکن هزینه می شود.

هزینه ۳۸۰۰ میلیاردی منابع وصولی وام مسکن مهر در نهضت ملی مسکن
کد مطلب : 39487

محمدرضا اسماعیلی یادآور شد: سال گذشته حدود 2 هزار میلیارد تومان در ساخت و تکمیل پروژه‌های مسکن از محل منابع صندوق حمایت انجام شد که بخشی در ادارات کل راه و شهرسازی و بخشی در شهرهای جدید هزینه شده است.

وی افزود: قانونگذار برای امسال منابع 1000 میلیارد تومانی پیش‌بینی کرده که به صندوق ابلاغ شده و بعد از تخصیص می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر بودجه عمومی که در بودجه امسال به صندوق ملی مسکن ابلاغ شد قانون، ‌منابعی را برای صندوق در نظر گرفته است که خارج از مسیر بودجه قابل تحقق است. یکی از منابع، منابع حاصل از جریمه بانک‌هایی است که پرداخت تسهیلات مسکن را بنا بر قانون و در سقف تعیین شده انجام ندادند. بر همین اساس بانک‌هایی که 20 درصد تسهیلات خود را به بخش مسکن تخصیص نداده‌اند مکلف‌اند تا برابر با میزان عدم تعهد خود را به صندوق ملی مسکن بازگردانند.  

مدیرعامل صندوق ملی مسکن بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال 3800 میلیارد تومان بازگشت اقساط مسکن مهر داشته باشیم. مکاتبات با بانک مسکن انجام شده است و آن را به نفع عملیات نهضت ملی و هزینه در مسکن، وصول خواهیم کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین