|

اجاره و خرید مسکن با دلار صحت ندارد

اساس و پایه کد‌های رهگیری در بنگاه‌های املاک بر پایه ریال است و نمی‌توان در این رابطه مبلغی را به دلار در قالب معاملات وارد کرد.

اجاره و خرید مسکن با دلار صحت ندارد
کد مطلب : 39532

داود بیگی نژاد، نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به انتشار مطالبی مبنی بر انجام معاملات مسکن بر پایه دلار، گفت: اساس و پایه کد‌های رهگیری در بنگاه‌های املاک بر پایه ریال است و نمی‌توان در این رابطه مبلغی را به دلار در قالب معاملات و قرارداد وارد کرد.

وی افزود: در واقع معاملات و قرارداد‌های خرید و فروش و اجاره مسکن که در چارچوب ضوابط اتحادیه مشاوران املاک تنظیم می‌شود، بر مبنای واحد پولی کشورمان که ریال است، می‌باشد و نمی‌توان قراردادی را به دلار تنظیم و امضا کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون شکایتی در این رابطه به اتحادیه مشاوران املاک ارجاع نشده است، بیان داشت: همچنین پرونده‌ای مرتبط با این مساله که قراردادی با دلار صورت گرفته در این اتحادیه باز نشده و بر همین اساس نمی‌توان این مساله را تایید کرد.

بیگی نژاد با اشاره به افزایش تعداد بنگاه‌های املاک، تصریح کرد: یکی از پیشنهاد‌ها برای ساماندهی بازار مسکن این است که دفاتر مشاور املاک به صورت منطقه‌ای و جمعیتی راه‌اندازی شود، بدین معنی که بر اساس جمعیت هر منطقه اقدام به ارایه مجوز به این دفاتر کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین