|

ضرورت ایجاد تفکر بسیجی بابت ارتقاء بهره‌مندی مردم از صنعت هوانوردی

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور گفت: انتظار است بسیجیان صنعت هوانوردی در الگوهای تخصصی مرتبط بیندیشند که چگونه می‌تواند کارآمدی صنعت را ارتقاء داد و بهره‌مندی مردم را در این صنعت افزایش داد.

ضرورت ایجاد تفکر بسیجی بابت ارتقاء بهره‌مندی مردم از صنعت هوانوردی
کد مطلب : 722

به گزارش خبرنگار تراز اقتصاد، پویش ملی کمک‌های مؤمنانه به یاد شهدای دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت و با شعار «هر مهندس یک خانواده» از امروز تا 20 اسفندماه در سراسر کشور آغاز شد.

این پویش به همت سازمان بسیج مهندسین عمرانی و معماری کشور و با همکاری مرکز مقاومت بسیج وزارت راه و صنعت هوانوردی برگزار می‌شود.

در این مراسم مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور اظهار داشت: امنیت، بقا و پایداری کشورمان نتیجه خون شهدا است.

محمود ایلخان افزود: مقام معظم رهبری با مدیریت هوشمند خود یکی از ارکان اصلی پایداری نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی اظهار داشت: مرکز بسیج صنعت هوانوردی و مرکز بسیج وزارت راه و شهرسازی در این پویش همکاری مناسبی داشتند.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور تصریح کرد: انقلاب اسلامی پر از شگفتی‌ها است. از ابتدای انقلاب تا امروز موضوعات مختلفی داشتیم که یکی از این شگفتی‌ها بسیج است و به تعبیر رهبر انقلاب بسیج الهامی به بنیانگذار جمهوری اسلامی بود.

ایلخان ادامه داد: درون بسیج هم پر از شگفتی است. بسیجی‌ها در عرصه دفاع مقدس، دفاع از حریم اهل بیت(ع)، امنیت، سازندگی، علم و… شگفتی آفریدند و دشمنان ما را متعجب کردند.

وی ادامه داد: امروز در کشور شرایط سختی داریم، اما مردم همیشه در صحنه هستند، شگفتی‌ها را مردم می‌آفرینند و تحت عنوان بسیج در عرصه‌های مختلف حضور می‌یابند.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور اظهار داشت: در اوایل شیوع کرونا در کشورمان مشکل کمبود ماسک داشتیم، اما هر مسجد کمک به تولید و خرید ماسک داشت. زمانی که رهبر انقلاب موضوع مواسات و همدلی را مطرح کردند، سیل کمک‌های مردمی ایجاد شد که هم اکنون هم ادامه دارد.

ایلخان بیان کرد: ما در بسیج مهندسین به این فکر افتادیم که پویش کمک‌های مؤمنانه مهندسان را راه‌اندازی کنیم و از ابتدای سال تاکنون 2 میلیارد تومان در حوزه کمک‌های مؤمنانه هبه شده است.

وی افزود: از امروز نیز 35 هزار بسته به ارزش 500 هزار تومان آماده شده است و تا 20 اسفند کمک‌ها جمع‌آوری می‌شود و به دست نیازمندان می‌رسد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور اظهار داشت: ما در بسیج مهندسین در کنار فعالیت‌های عمومی و فرهنگی و کمک مؤمنانه 2 محور اصلی را دنبال می‌کنیم که یکی گروه‌های تخصصی و دیگری فعالیت در طرح عمران روستا است.

ایلخان بیان کرد:‌ در گروه‌های تخصصی 7 محور تعریف شده است که یکی از این 7 محور حوزه حمل و نقل و ذیل آن صنعت هوانوردی است.

وی ادامه داد: انتظار این است بسیجیان در صنعت هوانوردی در الگوهای تخصصی مرتبط بیندیشند که چگونه می‌تواند کارآمدی این صنعت را ارتقاء داد و چگونه می‌توان بهره‌مندی مردم را در این صنعت افزایش داد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور تصریح کرد: با تحریم و شرایط سخت و همت بسیجی‌وار متخصصان صنعت هوانوردی 40 سال است که پروازها انجام می‌شود و این نشان از اندیشه و تفکر بسیجی دارد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب


دیدگاه تان را بنویسید