|

نفت | قیمت نفت | قیمت صادرات نفت

روزی صد میلیون بشکه نفت هم نیاز جهانی را پاسخگو نیست!

گزارش کشورهای صادر کننده نفت عرب، خبر از تحولات جدیدی می‌دهد!

روزی صد میلیون بشکه نفت هم نیاز جهانی را پاسخگو نیست!
کد مطلب : 34846

بر اساس گزارشی که سازمان کشورهای عرب صادرکننده نفت درباره تحولات اخیر در بازارهای جهانی منتشر کرده است، انتظار می‌رود تقاضای جهانی برای این محصول استراتژیک در سه ماهه سوم افزایش یافته و به حدود 100.6 میلیون بشکه در روز برسد.

این رقم با پیش بینی صورت گرفته درباره رسیدن تقاضای کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی برای نفت به حدود 47 میلیون بشکه در روز و رسیدن تقاضا بقیه کشورهای جهان به حدود 53.6 میلیون بشکه در روز مطابقت دارد.

این در حالی است که برآوردهای اولیه نشان می دهد تقاضای جهانی نفت در سه ماهه دوم به حدود 98.3 میلیون بشکه در روز کاهش یافته که 1 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

این گزارش همچنین نشان داد که تقاضای کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی در سه ماهه دوم 0.7 درصد کاهش یافت و به حدود 45.5 میلیون بشکه در روز رسید، در حالی که تقاضای دیگر کشورهای جهان با 1.2 درصد کاهش به حدود 52.8 میلیون بشکه در روز رسید.

میانگین ماهانه قیمت نفت خام اوپک در ژوئیه 2022 به 108.32 دلار در هر بشکه کاهش یافت که حدود 8 درصد کمتر از ماه قبل است.

بر اساس این گزارش، اوپک پیش بینی کرده است که در سال 2022 ارزش مشترک سالانه یک سبد نفت خام به 105.71 دلار افزایش خواهد یافت که نسبت به سال قبل 51.3 درصد افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است که ارزش سبد نفت خام اوپک در ژوئن 2022 به 117.7 دلار در هر بشکه رسید که 3.3 درصد نسبت به می 2022 افزایش نشان می‌دهد.

این در درجه اول به دلیل پایه‌های قوی در بازار نفت، تقاضای بالای پالایشگاه‌ها، حاشیه سود بالا و همچنین اختلالات عرضه در چندین حوزه تولید کلیدی مانند لیبی و اکوادور است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین