|

افزایش قیمت نفت ایران برای خریداران آسیایی در ماه آینده میلادی

ایران قیمت فروش نفت سبک و سنگین و نفت پارس را به ترتیب ۲۰، ۶۰ و ۸۵ سنت در هر بشکه برای فروش در آسیا در ماه مارس افزایش می دهد.

افزایش قیمت نفت ایران برای خریداران آسیایی در ماه آینده میلادی
کد مطلب : 36858

طبق گفته برخی منابع، ایران قیمت نفت خود را برای فروش در آسیا افزایش می‌دهد. ایران نفت سبک خود را 2 دلار در هر بشکه بالاتر از شاخص عمان/دبی در ماه مارس به فروش می‌رساند که 20 سنت در هر بشکه نسبت‌به فوریه افزایش خواهد داشت.

 قیمت نفت سنگین ایران تا 35 سنت بالاتر از متوسط شاخص عمان/دبی در ماه مارس افزایش خواهد یافت. این رقم 60 سنت در هر بشکه بالاتر از ماه فوریه است. نفت سنگین ایران در درحال‌حاضر 25 سنت در هر بشکه پایین‌تر از شاخص عمان/دوبی به فروش می‌رساند.

 بیشترین افزایش قیمت نفت ایران مربوط به نفت خام پارس خواهد بود که قیمت آن 85 سنت در هر بشکه افزایش یافته و به 3 دلار در هر بشکه پایین‌تر از متوسط شاخص عمان/دبی می‌رسد. نفت خام پارس درحال‌حاضر 3 دلار و 85 سنت پایین‌تر از این شاخص فروخته می‌شود.

 ایران در اوایل زمستان قیمت فروش نفت خام خود به سوریه را هم افزایش داده بود. دراین‌بین، با توقف مذاکرات هسته‌ای، واشنگتن تحریم‌ها علیه تهران را با تمرکز بیشتر بر نفت سخت‌تر کرده‌است.

 دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی در وزارت خزانه‌داری آمریکا در اوایل ماه جاری میلادی 6 تولیدکننده محصولات پتروشیمی در ایران و شعبه‌های آن و همچنین 3 شرکت در مالزی و سنگاپور را که فروش و انتقال نفت خام و محصولات پتروشیمی ایران را تسهیل می‌کردند تحریم کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین