|

سد‌های پنجگانه تهران فقط ۱۲ درصد پرشده اند

بر اساس آمار شرکت مدیریت منابع آب حجم آب موجود در سد‌های ۵ گانه تهران ۲۲۳ میلیون متر مکعب بوده و ۲۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

سد‌های پنجگانه تهران فقط ۱۲ درصد پرشده اند
کد مطلب : 36926

طبق آماری که شرکت مدیریت منابع آب تا ششم اسفند منتشر کرده است، ورودی سد‌ها از ابتدای امسال ۱۲.۲۵ میلیارد متر مکعب بوده که در مقایسه با ۱۲.۲۱ میلیارد سال گذشته افزایش ناچیزی را نشان می‌دهد. میزان خروجی نیز امسال ۸ میلیارد متر مکعب به ثبت رسیده که ۱۵ درصد کاهش را نسبت به ۹.۴۶ میلیارد مترمکعب سال گذشته نشان می‌دهد.

حجم آب موجود در سد‌ها ۲۳.۳۵ امسال میلیارد مترمکعب است. این میزان در سال گذشته ۲۲.۰۹ میلیارد مترمکعب بود و این آمار نشان از افزایش ۶ درصدی حجم آب موجود در مخازن کشور دارد تا به این ترتیب پرشدگی مخازن به ۴۷ درصد برسد. در تهران وضعیت پرشدگی ۵ سد به ۱۲ درصد می‌رسد که اختلاف ۲۸ درصدی با سال گذشته دارد. وضعیت آب موجود سد‌ها در خراسان رضوی، هرمزگان، زنجان، گیلان، همدان، کرمان و مرکزی نیز در مقایسه با سال گذشته کاهشی بوده است. تعدادی از سد‌های مهم در استان‌های خوزستان، فارس، بوشهر و لرستان وضعیت چشمگیر افزایشی نسبت به سال قل داشته اند. بیشترین پرشدگی مربوط به سد رودبار لرستان با  پرشدگی ۱۰۰ درصدی است. سد زاینده رود اصفهان ۱۴۳ میلیون متر مکعب پرشدگی دارد  که در مقایسه با مدت مشابه درسال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید