|

پرداخت ۱۳۵۰ میلیارد تومان پاداش به مشترکان کم مصرف برق در سال گذشته

وزیر نیرو گفت با اجرای طرح پاداش صرفه جویی برق در سال گذشته قبض ۸ میلیون مشترک رایگان شد و ۱۳۵۰ میلیارد تومان به مصرف کنندگان زیر الگو پاداش تعلق گرفت.

پرداخت ۱۳۵۰ میلیارد تومان پاداش به مشترکان کم مصرف برق در سال گذشته
کد مطلب : 37845

علی اکبر محرابیان در گفتگو با رسانه ملی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای افزایش تولید برق در کشور افزود: برای سال 1402 یک برنامه 140 اقدامی را پیش‌بینی کردیم که یک‌بخش آن ساخت و تعمیرات نیروگاه‌ها است که تا کنون بیش از 90 درصد نیروگاه‌ها تعمیراتش انجام‌شده است و آماده‌به‌کار می‌باشد.

وزیر نیرو تصریح کرد: در بخش مدیریت مصرف برنامه‌هایی در بخش کشاورزی، صنعتی، تجاری و عمومی پیش بینی شده است که بر اساس آن در بخش خانگی دو ماموریت داریم یکی اینکه اگر کسی بالاتر از الگوی مصرف برق مصرف کند به صورت پلکانی افزایش نرخ خواهد داشت و موضوع دوم طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی است و این طرح پاداش نسبت به سال گذشته تغییرات بسیاری کرده است از ابتدا خردادماه تا شهریور این طرح اجرا می‌شود و این طرح برای همه مشترکانی که بتوانند پاداش بگیرند و اگر نسبت به سال گذشته هر مشترکی کمتر مصرف بکند آن‌ها هم شامل طرح می‌شوند.

محرابیان در خصوص اقدامات صورت گرفته در سال گذشته برای رفع ناترازی در تولید و مصرف برق گفت: از اردیبهشت تا شهریورماه 1400 به دلیل ناترازی خاموشی گسترده‌ای بدون برنامه و در چند نوبت داشتیم که با شروع کار در دولت مردمی یک برنامه صد اقدام با کارشناسان نخبه و همکاران ما در صنعت برق تدوین شد که شامل دو بخش ساخت نیروگاه‌ها و استفاده از حداکثری از ظرفیت‌های نیروگاه‌های موجود و بخش دوم برنامه مدیریت مصرف بود.

و‌ی افزود: این طرح در سال گذشته با مشارکت مردم نتایج خیره‌کننده را به همراه داشت که به 40 درصد قبوض مصرف کنندگان زیر الگو پاداش تعلق گرفت و حدوداً هزار و 350 میلیارد تومان مبلغ پاداش شد و 8 میلیون مشترک هم قبوضشان رایگان شد و بستانکار شدندو نتیجه این اقدامات این شد ما در تابستان 1401 علی رغم اینکه هیچ‌گونه خاموشی خانگی نداشتیم 3/5 درصد هم بخش خانگی کاهش مصرف داشت.

وزیر نیرو افزود: اگر برای سال 1401 اقدامی برای رفع این ناترازی‌ها نمی‌شد بیش از 20 هزار مگاوات ما نا ترازی داشتیم و این یعنی اینکه تا 6 ساعت خاموشی به همه بخش‌ها اعمال می‌شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید