|

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۲/۰۲/۲۰

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۴ سنت معادل ۰.۷۰ درصد کاهش به ۷۶ دلار و ۹۰ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۲/۰۲/۲۰
کد مطلب : 38006

قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه پس‌از اعلام افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا کاهش یافت. این در حالی است که سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات تورم آمریکا در آوریل هستند تا مسیر سیاست‌های فدرال رزرو را در افزایش نرخ بهره مشخص کند.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 54 سنت معادل 0.70 درصد کاهش به 76 دلار و 90 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 52 سنت معادل 0.71 درصد کاهش 73 دلار 19 سنت معامله می‌شود.

 طبق گزارش مؤسسه نفت آمریکا، ضعف تقاضا باعث شده ذخایر نفت خام این کشور حدود 3.6 میلیون بشکه در روز در هفته منتهی به پنجم ماه مه افزایش یابد. ذخایر بنزین آمریکا هم 399 هزار بشکه در روز بالا رفته است.

 این ارقام درست بر خلاف انتظار تحلیلگرانی است که پیش‌بینی می‌کردند ذخایر نفت خام آمریکا 900 هزار بشکه و ذخایر بنزین این کشور 1٫.2 میلیون بشکه کاهش یابد.

 دراین‌بین، بازار منتظر شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا در ماه آوریل است که قرار است تا ساعاتی دیگر اعلام شود. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد تورم همچنان در سطح بالایی باقی می‌ماند و بانک مرکزی در صورت لزوم نرخ بهره را دوباره افزایش می‌دهد.

 از طرف دیگر، آتش‌سوزی‌های گسترده در آلبرتا، اصلی‌ترین استان تولیدکننده نفت کانادا به‌خاطر شرایط جوی کاهش یافته است. این آتش‌سوزی‌ها باعث توقف تولید حداقل 319 هزار بشکه در روز معادل‌های نفتی شده بود که معادل 3.7 درصد از تولید کاناداست.

 بازارها همچنین از نزدیک اظهارنظرهای جو بایدن و قانون‌گذاران ارشد جمهوری‌خواه آمریکا را درمورد افزایش سقف بدهی زیر نظر دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید