|

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۲/۰۶/۱۱

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۷۲ سنت معادل ۱.۹۸ درصد افزایش به ۸۸ دلار و ۵۵ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۲/۰۶/۱۱
کد مطلب : 39631

انتظار کاهش عرضه نفت در بازارهای جهانی قیمت نفت را به بالاترین رقم طی یک بیش از 6 ماه گذشته رسانده است.

انتظار می‌رود عربستان کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای خود را یک ماه دیگر و در ماه اکتبر هم تمدید کند. بدین ترتیب طرح کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس ادامه خواهد داشت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1 دلار و 72 سنت معادل 1.98 درصد افزایش به 88 دلار و 55 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 1 دلار و 92 سنت معادل 2.30 درصد افزایش، 85 دلار و 55 سنت معامله می‌شود.

تحقیقات اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد تقاضا برای نفت در این کشور آنقدر بالا رفته که ذخایر نفت خام در 5 هفته از 6 هفته اخیر رو به کاهش بوده است.

طبق گزارش اقتصادی آمریکا که در روز جمعه منتشر شد، نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافته و دستمزدها رشد متعادلی داشته‌اند. بدین ترتیب احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره بالا می‌رود.

از طرف دیگر تقاضا در سایر نقاط دنیا هم رو به افزایش است.

آژانس بین المللی انرژی و اوپک هر دو امیدوارند تقاضا برای نفت در چین به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت دنیا در ادامه سال جاری میلادی افزایش یابد. اما ضعف اقتصاد این کشور سرمایه‌گذاران را نگران کرده است.

تعداد چاه‌های نفت آمریکا که اولین نشانه عرضه این کشور در آینده است تغییری در این هفته نداشته و روی همان 512 حلقه چاه ثابت مانده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین