|

یک تغییر بزرگ در آیفون 15 پرو

Cirrus Logic به‌‎عنوان یکی از تأمین‌کنندگان اپل تأیید کرده است که دستگاه اشاره‌شده در گزارش‌های قبلی آن‌ها، عرضه نخواهد شد.

یک تغییر بزرگ در آیفون 15 پرو
کد مطلب : 37914

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر محصولات اپل، ماه گذشته گفته بود که غول فناوری در آیفون ۱۵ پرو از دکمه‌های حالت جامد استفاده نمی‌کند و اکنون Cirrus Logic، یکی از تأمین‌کنندگان اپل نیز ظاهراً این موضوع را تأیید کرده است.

براساس گزارش MacRumors، تأمین‌کننده اپل در گزارش سهامداران خود اعلام کرد:

«در میان فرصت‌های HPMS که در مورد آن صحبت کردیم، انتظار نمی‌رود تا محصول جدیدی که در گزارش‌های قبلی به آن اشاره کرده‌ایم و قرار است پاییز امسال معرفی شود، دیگر طبق برنامه‌ریزی به بازار عرضه شود.»

یک تغییر بزرگ در آیفون 15 پرو/ عکس 

بخش HPMS که Cirrus Logic در گزارش خود به آن اشاره کرده است (مخفف high-performance, mixed-signal)، شامل درایورهای لمسی برای موتور Taptic آیفون‌ها می‌شود. مینگ-چی کو قبلاً گفته بود که مدل‌های آیفون ۱۵ پرو به دو موتور ویبره تپتیک (Taptic Engine) اضافی مجهز خواهند شد که هنگام فشاردادن دکمه‌های حالت جامد، حس کلیک‌کردن را به کاربران منتقل می‌کند.

در گزارش قبلی تأمین‌کننده اپل آمده بود:

«ما به تعامل با یک مشتری استراتژیک ادامه خواهیم داد و انتظار داریم سال آینده یک قطعه HPMS جدید را در گوشی‌های هوشمند به بازار بیاوریم.»

اپل بزرگ‌ترین مشتری Cirrus Logic است و ۷۹ درصد از درآمد آن در سال مالی ۲۰۲۲ را به خود اختصاص داده است. تحلیلگران مؤسسه مالی معتبر بارکلیز (Barclays) نیز اعلام کرده‌اند که با وجود نظرات Cirrus Logic، احتمالاً شاهد دکمه‌های حالت جامد در نسل بعدی گوشی‌های آیفون نخواهیم بود.

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، کو ماه گذشته گفته بود که مدل‌های آیفون ۱۵ پرو به‌دلیل «مشکلات فنی حل‌نشده قبل از تولید انبوه» دیگر دکمه‌های حالت جامد نخواهند داشت. اکنون انتظار می‌رود تا این دستگاه‌ها از همان دکمه‌های سنتی گوشی‌های آیفون بهره ببرند. بااین‌وجود، می‌توان انتظار داشت که سوییچ سایلنت کردن دستگاه با یک دکمه جدید و قابل تنظیم مانند دکمه Action اپل واچ اولترا جایگزین شود.

درنهایت، هرچند «جف پو»، تحلیلگر اپل نیز ماه گذشته ادعا کرده بود که احتمالاً در مدل‌های آیفون ۱۶ پرو شاهد دکمه‌های حالت جامد خواهیم بود، نظرات Cirrus Logic در گزارش خود نشان می‌دهد که درحال‌حاضر اطلاعات محدودی از برنامه‌های آینده اپل وجود دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین