|

اندروید ۱۴ با ارتباط ماهواره‌ای می‌آید

اندروید ۱۴ ارسال پیامک از طریق ارتباط ماهواره‌ای را برای گوشی‌های اندرویدی به‌ویژه گوشی‌های گلکسی سامسونگ و پیکسل گوگل ممکن می‌کند.

اندروید ۱۴ با ارتباط ماهواره‌ای می‌آید
کد مطلب : 38986

مدتی می‌شود که ارتباط ماهواره‌ای وارد دنیای گوشی‌های هوشمند شده، اما این ویژگی هنوز فراگیر نشده است. حالا به نظر می‌رسد گوگل می‌خواهد با اندروید ۱۴، ارتباط ماهواره‌ای را میان گوشی‌های اندرویدی فراگیر کند، البته برای استفاده از این ویژگی، باید گوشی شما سخت‌افزار مخصوص آن را داشته باشد.

براساس توییتی که توسط تیم پیکسل منتشر شده است، گوشی‌های اندرویدی با دریافت اندروید ۱۴ قادر به پشتیبانی از پیامک‌های مبتنی بر ارتباط ماهواره‌ای خواهند بود.

طبق توییت منتشرشده، برای بهره‌مندی از ارتباط ماهواره‌ای، نیاز به سخت‌افزار مخصوص آن دارید. بنابراین سازندگان باید به این سمت حرکت کنند تا محصولات تولیدی آن‌ها در اندروید ۱۴ قادر به پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای باشند. البته طبق این توییت، در ابتدا این ویژگی در اختیار گوشی‌های گلکسی سامسونگ و پیکسل گوگل قرار می‌گیرد.

باید به این موضوع اشاره کنیم که ارتباط ماهواره‌ای درحال‌حاضر محدود به ارسال پیامک (احتمالاً پیامک‌های اضطراری) می‌شود و فعلاً خبری از برقراری تماس ماهواره‌ای یا استریم ویدیو و دسترسی به شبکه‌های اجتماعی از طریق ارتباط ماهواره‌ای نخواهد بود. البته چند وقت پیش شرکت AST SpaceMobile با همکاری AT&T توانست با گلکسی S۲۲ اولترا، اولین تماس ماهواره‌ای با یک گوشی عادی را انجام دهد.

درحال‌حاضر نمی‌دانیم اندروید ۱۴ چگونه از سیستم ارتباط ماهواره‌ای استفاده می‌کند و البته چه زمانی گوشی‌های اندرویدی قادر به پشتیبانی از آن خواهند بود. درصورتی‌که سامسونگ در چنین مسیری گام بردارد، به مرور زمان سایر شرکت‌ها هم پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای را به محصولات خود می‌آورند.

نسخه پایدار اندروید ۱۴ به‌زودی از راه می‌رسد و البته گوشی‌های سری پیکسل ۸ با تراشه تنسور G۳ هم در راه هستند. بنابراین انتظار می‌رود گوشی‌های آینده گوگل مانند آیفون‌های اپل قادر به پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای برای ارسال پیام باشند.

درنهایت باید منتظر بمانیم و ببینیم که اندروید ۱۴ می‌تواند ارتباط ماهواره‌ای را در دنیای اندروید فراگیر کند یا خیر. البته با توجه به اینکه به‌زودی تمام تراشه‌های اسنپدراگون و مودم‌های ۵G کوالکام به لطف فناوری «اسنپدراگون Satelite» از ارتباط ماهواره‌ای پشتیبانی خواهند کرد، باید خودمان را برای فراگیرشدن این سیستم ارتباطی آماده کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین