|

طرح جنجالی ایلان ماسک برای توییتر جدید!

ایلان ماسک می‌گوید استفاده از قابلیت ایکس هیچ توجیه منطقی ندارد و به‌زودی این ویژگی از روی این پلتفرم حذف خواهد شد.

طرح جنجالی ایلان ماسک برای توییتر جدید!
کد مطلب : 39404

ایلان ماسک می‌گوید قابلیت بلاک‌کردن یا مسدودکردن کاربران در شبکه اجتماعی ایکس از دسترس خارج خواهد شد. البته همچنان می‌توانید در بخش پیام‌های خصوصی (DM) از این ویژگی استفاده کنید. اما به نظر ماسک استفاده از ویژگی بلاک منطقی نیست و درعوض می‌توان از قابلیت Mute بهره گرفت.اکانت توییتر باشگاه مالکان تسلا در دره سیلیکون اخیراً در توییتی در صفحه خود از کاربران پرسیده بود که آیا دلیلی وجود دارد که باعث شود بین بلاک و میوت کردن یک کاربر تمایز قائل شوید یا خیر. در پاسخ ایلان ماسک نوشت: «بلاک به‌عنوان یک قابلیت به‌زودی حذف می‌شود، جز در بخش DM.»

مالک توییتر همچنین در توییت دیگری اضافه کرد که استفاده از قابلیت بلاک اصلاً منطقی به‌نظر نمی‌رسد. «جک دورسی»، بنیان‌گذار توییتر نیز در پاسخ به ماسک تأیید کرد که صرفاً موافق میوت‌کردن کاربران است.

حذف قابلیت بلاک‌کردن از ایکس مخالفان خودش را دارد

بااین‌حال کاربران زیادی نسبت به تصمیم ماسک گلایه کرده‌اند. خیلی از کاربران از طریق قابلیت بلاک‌کردن، خود را از آزار اسپمرها در امان نگه داشته‌اند. این ویژگی یکی از ابزارهای مدیریت محتوا برای خود کاربران است. البته میوت هم ابزاری با کاربرد مشابه محسوب می‌شود، اما اکانت‌هایی که میوت شده باشند، همچنان می‌توانند پست‌های شما را ببینند و به توییت‌هایتان پاسخ بدهند، هرچند که شما این توییت‌ها را نمی‌بینید.

از طرفی دیگر، باید ببینیم ایکس چگونه می‌خواهد این ویژگی را از پلتفرم خود حذف کند. برخی کاربران می‌گویند در دستورالعمل‌های اپل و گوگل توضیحاتی داده شده است که به‌نحوی وجود قابلیت بلاک‌کردن را در اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی الزامی می‌کند.

ماسک در ماه‌های اخیر به‌شکل‌های مختلف بارها مخالفت خود را با استفاده از قابلیت بلاک اعلام کرده بود. او گفته بود که توییتر باید قابلیت بلاک‌کردن را به نفع یک قابلیت میوت قدرتمندتر کنار بگذارد. او همچنین از وجود فهرست‌های بزرگ بلاک و کارزارهای بزرگ بلاک علیه کاربران مشترک سرویس بلو انتقاد کرده بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین