|

خدمت رایگان "بله" برای زائران اربعینی

با استفاده از پیام‌رسان "بله" امکان برقراری تماس صوتی و تصویری نیز فراهم است و زائران اربعین می‌توانند در صورتی که دسترسی به اینترنت داشته باشند، با مراجعه به صفحه گفتگو و انتخاب گزینه «تماس» از این امکان کاربردی استفاده کنند.

خدمت رایگان "بله" برای زائران اربعینی
کد مطلب : 39480

اپلیکیشن بله در اربعین 1402 علاوه بر ارائه سامانه اعلام وضعیت اربعین، امکان خرید ارز اربعین را برای زائرین فراهم کرده است. زائران اربعین می‌توانند با استفاده از سامانه اعلام وضعیت به‌صورت کاملاً رایگان با سیم‌ کارت ایرانی، بدون نیاز به اینترنت یا خرید سیم‌ کارت عراقی، با ثبت وضعیت، خانواده و آشنایان را از آخرین وضعیت خود باخبر کنند همچنین زائران می‌توانند به‌صورت کاملاً آنلاین، نوبت دریافت خرید ارز اربعین را از طریق پیام‌رسان بله رزرو کنند.

اگر مسافر هستید پیش از هر اقدامی رومینگ خود را فعال کنید و برای استفاده از این سامانه، آخرین نسخه بله را نصب کنید و به بخش «جریان» بروید. در قسمت «اعلام وضعیت»، وضعیت خود را ثبت کنید.

اگر چشم به راه مسافر کربلا هستید برای باخبر شدن از حال زائران اربعین کافی‌ست شماره مسافرتان را در بخش «مشاهده وضعیت» در «جریان» بله وارد کنید.

در اربعین 1402 بدون داشتن اینترنت می‌توانید دوستان و آشنایانتان را در عراق به‌راحتی و فقط با استفاده از سامانهٔ اعلام وضعیت اربعین در بله پیدا کنید.

فضای مجازی , کشور عراق , اربعین حسینی| راهپیمایی اربعین , اربعین 1402 , اربعین , 

ثبت نام ارز اربعین 1402

برای خرید ارز اربعین در اپلیکیشن پیام‌رسان بله

• به سراغ بخش خدمات بروید؛

• گزینه ارز اربعین را انتخاب کنید؛

• گام‌به‌گام، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید؛

• پس از پرداخت، برای دریافت دینار عراق با داشتن رسید و کارت ملی در تاریخ مورد نظر به شعبهٔ بانکی که انتخاب کردید بروید و ارز خود را در سریع‌ترین زمان دریافت کنید.

فضای مجازی , کشور عراق , اربعین حسینی| راهپیمایی اربعین , اربعین 1402 , اربعین , 

تماس صوتی و تصویری از طریق اپلیکیشن بله

با استفاده از پیام رسان بله امکان برقراری تماس صوتی و تصویری نیز فراهم است و زائران گرامی می‌توانند در صورتی که دسترسی به اینترنت داشته باشند، با مراجعه به صفحه گفتگو و انتخاب گزینه «تماس» از این امکان کاربردی استفاده کنند.

 استوری اربعین (وضعیت بله) 

استوری اربعینی بله (وضعیت) فقط ویژهٔ حال و هوای اربعین نیست. از طریق وضعیت بله می‌توانید عمود خود را به دوستان و آشنایانتان اعلام کنید. یعنی هر زمانی که وضعیت خود را در سامانۀ اربعینی بله اعلام کردید به‌صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت، وضعیت شما به‌صورت یک استوری در بخش وضعیت‌های بله نمایش داده می‌شود.

اطلاع‌رسانی به مسافران هوایی اربعین

«جعفر یازرلو»، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، اظهار داشت: حسب هماهنگی‌های صورت‌گرفته با پیام‌­رسان بومی «بله»، کانال اطلاع‌­رسانی مسافران اربعین جهت تسریع و تسهیل فرآیند اطلاع­ رسانی به زائران در پیام رسان فوق ایجاد شده است.

وی افزود: به دلیل عدم محدودیت دسترسی به این پیام‌رسان درکشور عراق، به‌طور حتم امکان اطلاع‌رسانی مناسب به زائران آسانتر است.

بنا بر اعلام سازمان هواپیمایی کشوری ، یازرلو به مسافران توصیه کرد؛ در صورت استفاده از خدمات شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند ضمن ارایه‌ شماره تلفن همراه فعال در پیام‌­رسان «بله» تمامی اخبار و اطلاعیه‌­های مرتبط با سفر را از طریق آن پیام‌رسان دریافت کنند.

در گذشته نیز به دلیل استقبال از این قابلیت و شروع ایام حج، حجاج  ایرانی برای ارتباط تصویری و صوتی با داخل ایران، نیازمند استفاده از پیام‌رسانی بودند که قابلیت ارسال و دریافت کد ورود در عربستان را داشته باشد. بنابراین یک پیام‌رسان ایرانی در زمینه حل این مشکل تلاش کرده و حجاج توانستند در عربستان وارد این پیام‌رسان شوند و از طریق آن تماس چندرسانه‌ای با کیفیت با داخل ایران و نیز حجاج دیگر در عربستان برقرار کنند.

«عیسی زارع پور»،  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیز در همین زمینه اعلام کرد که پیام‌رسان بله در ایام حج از شش خرداد تا دوم مرداد امسال 12 میلیون تماس تصویری از سوی حجاج با ایران و بلعکس را ثبت کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید