|

خبر خوب برای طرفداران گوشی‌های اپل

گزارش‌های زیادی پیرامون گوشی‌های سری آیفون ۱۵ وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از فریم تیتانیومی در مدل‌های پرو است. حالا گزارشی جدید، ابعاد و وزن گوشی‌های سری آیفون ۱۵ را برملا کرده است.

خبر خوب برای طرفداران گوشی‌های اپل
کد مطلب : 39719

وب‌سایت مک رومرز توانسته به ابعاد و وزن سه مدل از گوشی‌های آینده اپل شامل آیفون ۱۵، ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس دست پیدا کند. اعداد به‌دست‌آمده با گفته‌های خبرنگار بلومبرگ، «مارک گرمن»، در یک راستا قرار دارند.

مدل پایه سری آیفون ۱۵، کمترین تغییر را نسبت به نسل قبلی‌اش خواهد داشت. درحالی‌که ابعاد آیفون ۱۴ برابر ۱۴۶.۷ در ۷۱.۵ در ۷.۸ میلی‌متر و وزن آن برابر ۱۷۲ گرم است، نسل بعدی‌اش ابعادی برابر ۱۴۷.۶ در ۷۱.۶ در ۷.۸ میلی‌متر خواهد داشت و وزنش هم به ۱۷۱ گرم می‌رسد. ظاهراً جنس شاسی آیفون ۱۵ تفاوتی با آیفون ۱۴ ندارد.

درحالی‌که اطلاعی از ابعاد دقیق آیفون ۱۵ پلاس نداریم، انتظار می‌رود تفاوت بسیار کمی با آیفون ۱۴ پلاس داشته باشد. همچنین با توجه به عدم تغییر طراحی و تغییرات ساختاری، وزن این محصولات هم باید بسیار شبیه به هم باشد.

خبر خوب برای طرفداران گوشی‌های اپل/ جنس استثنایی فریم آیفون ۱۵

تغییرات اصلی مربوط به مدل‌های پرو می‌شوند. استفاده از فریم تیتانیومی در این محصولات نه‌تنها باعث افزایش مقاومت می‌شود، بلکه کاهش وزن آن‌ها را هم در پی دارد. به لطف همین تغییرات در جنس بدنه، وزن مدل‌های پرو ۱۸ و ۱۹ گرم کاهش می‌یابد.

درحالی‌که ابعاد آیفون ۱۴ پرو برابر ۱۴۷.۵ در ۷۱.۵ در ۷.۸۵ میلی‌متر است و وزن آن به ۲۰۶ گرم می‌رسد، آیفون ۱۵ پرو ابعادی برابر ۱۴۶.۶ در ۷۰.۶ در ۸.۲۵ میلی‌متر خواهد داشت و وزنش هم به ۱۸۸ گرم می‌رسد که از کاهش ۱۸ گرمی نسبت به نسل قبلی خبر می‌دهد.

به مدل پرو مکس می‌رسیم، سنگین‌ترین آیفون اپل. آیفون ۱۴ پرو مکس ابعادی برابر ۱۶۰.۷ در ۷۷.۶ در ۷.۸۵ میلی‌متر دارد و وزن آن به ۲۴۰ گرم می‌رسد. گزارش امروز می‌گوید وزن مدل جایگزین آن با کاهش ۱۹ گرمی، برابر ۲۲۱ گرم خواهد بود. ضخامت آیفون ۱۵ پرو مکس هم افزایش قابل‌توجهی دارد و به ۸.۲۵ میلی‌متر می‌رسد. بااین‌حال با طول و عرض کمتری برابر ۱۵۹.۹ در ۷۶.۷ میلی‌متر روبه‌رو می‌شویم.

درنهایت باید به این موضوع اشاره کرد که اعداد اعلام‌شده مربوط به آیفون‌ها در مرحله قبل از تولید است، بنابراین شاید نمونه نهایی این محصولات ابعاد و وزن متفاوتی داشته باشند. هرچند بعید به نظر می‌رسد که این تفاوت چشمگیر باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین