|

دسترسی ۵۰۰۰ روستای جدید به اینترنت طی ۲۵ ماه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بیش از ۵۰۰۰ روستای جدید در ۲۵ ماه گذشته به اینترنت پرسرعت به شبکه ارتباطی کشور متصل شده‌اند.

دسترسی ۵۰۰۰ روستای جدید به اینترنت طی ۲۵ ماه
کد مطلب : 40075

شبکه ملی اطلاعات از جمله طرح‌هایی است که می‌تواند روند اتصال روستاها به اینترنت را تسریع کند؛ بنابراین یکی از مهم‌ترین اهداف این شبکه را می‌توان برقراری عدالت اجتماعی با اتصال روستاها به اینترنت نام برد. در این راستا، با روی کار آمدن دولت سیزدهم، دسترسی روستاها به اینترنت مهم در صدر برنامه‌های مسئولان در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.   شبکه ملی اطلاعات از مهم‌ترین پروژه‌های وزارت ارتباطات محسوب می‌شود و طبق گفته مسئولان در ابتدای دولت سیزدهم پیشرفت این شبکه ۲۳ درصد رشد داشته اما درحال حاضر این پیشرفت به ۶۰ درصد رسیده و قرار است تا پایان سال این عدد به ۷۵ درصد برسد.

در همین رابطه به تازگی عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی به مناسبت روز روستا و عشایر اظهار کرد: ۱۵ مهر روز روستا و عشایر نامگذاری شده است و بنده و همکارانم خوشحالیم که با اتصال بیش از ۵۰۰۰ روستای جدید در ۲۵ ماه گذشته با اینترنت پرسرعت به شبکه ارتباطی کشور، انگیزه‌ها را برای ماندن در روستا و آبادانی آن بیشتر کرده ایم.

وی افزود: امیدوارم تا پایان سال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار طعم شیرین فناوری را تجربه کنند.

گفتنی است وی اواخر تابستان درباره اقدامات انجام شده طی دو سال گذشته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد که در این دو سال با اعتباری بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان، ضمن ۱۲۰۰ کیلومتر فیبرکشی، بیش از ۷۷۰ روستای جدید را در این استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پر سرعت متصل کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین