|

چگونه هدفون خود را بدون آسیب زدن تمیز کنیم؟

هدفون خود را بدون آن که آسیب ببیند، در پنج مرحله تمیز کنید.

چگونه هدفون خود را بدون آسیب زدن تمیز کنیم؟
کد مطلب : 40105

ممکن است دستگاه‌های فناوری مصرفی و روزمره در مقایسه با خودروی ما دچار فرسودگی بیشتری شوند و به‌ویژه به دلیل نزدیکی منظم آن‌ها به اعضای بدن انسان مانند گوش، مو و پوست نیازمند تمیزکاری مرتب هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ هدفون‌ها و هندزفری‌های ما هنگامی که در معرض مواردی مانند جرم گوش، روغن، عرق و باکتری‌های گوش قرار می‌گیرند، آسیب می‌بینند.

تمیز کردن این محصولات کار دشواری نیست، اما باید در این کار دقت بیشتری به خرج دهید. در این گزارش، نحوه تمیز کردن صحیح هدفون و هندزفری بدون آسیب رساندن به آن‌ها معرفی شده است.

مرحله ۱: بسیاری از هدفون‌های شرکت‌های بزرگ مانند Bose و Sony دارای پد‌های گوش قابل جدا شدن هستند. اگر هدفون‌های شما از این نوع هستند، هر پد را با احتیاط بردارید، سپس هدفون را به‌طور کامل باز کنید. انجام این کار به شما اطمینان می‌دهد که می‌توانید روی تمام اجزای دستگاه فشار وارد کنید.

مرحله ۲: اگر مویی به بدنه هدفون چسبیده است، از یک موچین برای بیرون کشیدن آن استفاده کنید.

مرحله ۳: یک سواب پنبه‌ای را به الکل ایزوپروپیل آغشته کنید و آن را با دقت روی گوشه‌ها و سوراخ‌های هدفون بکشید. اگر نگران ورود مایع به بلندگو هستید، می‌توانید هدفون را با زاویه ۹۰ درجه نگه دارید. هر گونه الکل اضافی از هدفون خارج می‌شود.

مرحله ۴: بسیاری از پد‌های گوش هدفون از نوعی بالشتک ساخته شده اند که با چرم یا وینیل پوشانده شده است که برای تمیز کردن آن‌ها توصیه می‌کنیم آن‌ها را با یک سواب باکتری و سواب پنبه‌ای آغشته به الکل پاک کنید تا امکان پاکسازی تمام درز‌ها و شکاف‌ها وجود داشته باشد. همچنین می‌توانید از حوله مرطوب شده با آب گرم و صابون به جای دستمال مرطوب باکتریایی استفاده کنید.

مرحله ۵: قبل از سرهم بندی مجدد هدفون، از یک پارچه خشک برای خشک کردن رطوبت اضافی استفاده کنید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین