|

سوالات متداول در زمینه رنگ مو و تغییرات آن

اگر به تازگی وارد وادی رنگ کردن مو شده اید و برای اولین بار است که می‌خواهید موهایتان را رنگ کنید قطعا سوالات زیادی برایتان پیش می‌آید که در این خبر می‌توانید پاسخ همه آن‌ها را دریافت کنید.

سوالات متداول در زمینه رنگ مو و تغییرات آن
کد مطلب : 4223

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد ، چه ماسک هایی بی خطر هستند و چگونه می توانیم آن ها را تهیه کنیم ماسک گیاهی در منزل چگونه تهیه می شود و چه تاثیراتی روی موی ما میگذارد و فرق آن با دیگر ماسک های شیمیایی چیست؟ معمولا ماسک های گیاهی باعث شادابی مو می شوند، مخصوصا اگر از گیاهان دریایی نظیر جلبک ساخته شده باشند.

راهنمای انتخاب رنگ موی مناسب

مو ابتدا باید دکوپاژ شود، یعنی رنگ مشکی را از روی آن پاک کنید؛ حواس تان باشد دکوپاژی که استفاده می کنید باید ضعیف باشد تا مو آسیب نبیند، سپس رنگ را مناسب با پایه مو بزنید. با این کار به راحتی می توانید رنگ پرکلاغی را از روی موهای تان ببرید.

برای یک رنگ موی قهوه ای زیبا و خوش رنگ چه رنگ هایی را باید با هم ترکیب کنیم؟

باتوجه به اینکه جنس موی افراد با یکدیگر متفاوت است و تنوع فراوانی در برندهای رنگ مو هست ، همچنین به خاطر اختلاف پایه رنگی موی افراد، نمی توان یک فرمول خاص را برای دستیابی به یک رنگ مو قهوه ای زیبا معرفی کرد. باید باتوجه به جنس مو و رنگ پایه موی مشتری اقدام به ترکیب رنگ کرد.

اگر موهای تان با رنگ و دکلره سوخته چه راهکاری وجود دارد تا سوختگی مو گرفته شود؟

ابتدا با کوتاه کردن و سپس با آبرسانی و ویتامینه کردن مو، خشکی و سوختگی آن را بگیرید. چون موی شما بیمار است، نباید زودبه زود آن را رنگ و دکلره کنید.

آیا موی شرابی را می شود به عسلی تبدیل کرد؟

بله، اگر مو سالم باشد و فقط یکبار رنگ شرابی را زده باشید با چند بار شامپو کردن، رنگ موی شما قهوه ای می شود و می توانید روی آن رنگ موی عسلی بزنید. البته ناگفته نماند که رنگ شرابی روی بعضی از موها می ماند؛ مخصوصا اگر رنگ شرابی تکرار شده باشد. در این حالت می توان با دکوپاژ ضعیف مو را به پایه رساند و رنگ عسلی زد.

برای رنگ مسی از واریاسیون سبز استفاده کنیم یا نه؟

خیر به هیچ عنوان از واریاسیون سبز استفاده نکنید چون دیگر به شما رنگ مسی نخواهد داد.

رنگ پوستم سفید است، چه رنگی برای موهایم مناسب است؟

رنگ مو به فصل بستگی دارد. رنگ بلوند و دارای قرمزی مخصوص فصل های به ترتیب گرم و سرد هستند؛ ولی برای پوست سفید ترجیحا رنگی که دارای قرمزی باشد مثل ماهاگونی و مسی توصیه می شود.

چگونه تن نارنجی موهای رنگ شده را از بین ببریم؟

وقتی مویی نارنجی می شود، نمی توان از رنگ های روشن استفاده کرد؛ حتما باید مو تا پایه 5 رنگ شود تا نارنجی آن پوشیده شود. همچنین می توانیم از رنگ طبیعی 4 به مقدار کم همراه با رنگ های دیگر استفاده کنیم.

در چه مواقعی می توان رنگ را بدون اکسیدان روی مو گذاشت؟

رنگ ها به تنهایی نمی توانند روی مو اثرگذار باشند؛ مگر با دکلره یا رنگساژ که در آنها از رنگ با اکسیدان کم استفاده می شود اما باید توجه داشته باشید که اثرگذاری رنگساژ بسیار کم و محدود است.

آیا رنگ مو شپش را از بین میبرد؟

درباره شپش سر و روش های درمان آن در مطالب گذشته بسیار برایتان گفته ایم، اما در این باره سوالات بسیار زیادی مطرح می شود که آیا واقعا رنگ مو می تواند شپش سر را ریشه کن کند یا خیر؟

شاید رنگ مو برای مدت کوتاهی شپش سر شما را ناپدید کند اما برای درمان شپش باید راه کارهای پزشکی را استفاده کنید تا نتایج قطعی آن را ببینید. به علاوه اینکه رنگ مو اگر به دفعات زیاد و با زمان طولانی بر روی موهای شما قرار بگیرد نه تنها نمی تواند منجر به از بین رفتن شپش ها گردد بلکه آسیب های جدی به پوست و موی سر شما خواهد زد.

آیا رنگ مو مو را سفید می کند؟

پاسخ این سوال خیر است. رنگدانه‌های موجود در سلول‌های ریشه‌ موها، عامل طبیعی رنگ مو هستند و زمانی که ساخت این رنگدانه‌ها در سلول متوقف شود، مو رنگ خود را از دست می‌دهد و سفید می‌شود. از مهم ترین عواملی که منجر به سفید شدن موها در افراد خواهند شد می توان به ژنتیک، مشکلات جسمی و روانی، بی خوابی و اضطراب، بیماری های غدد داخلی و بیماری های سیستم عصبی اشاره کرد.

آیا رنگ مو برای زن حامله ضرر دارد؟

بله، در زمان بارداری به دلیل وجود مواد شیمیایی داخل رنگ موها و جذب آنها توسط پوست سر و سپس انتقال از خون مادر به جنین توصیه می شود به هیچ عنوان خانم های باردار از رنگ مو استفاده نکنند. در صورتی که خانم های باردار اصرار برای انجام این کار داشته باشند بهتر است از روش های جدید و زیبای دیگری همچون مدل رنگ مو آمبره استفاده کنند، تا رنگ مو با پوست سر در تماس نباشد. به خاطر داشته باشید که در زمان رنگ مو در دوران بارداری حتما از ماسک استفاده کنید.

آیا رنگ موی مشکی ضرر دارد؟

چطور رنگ موی مشکی را پاک کنیم ؟ رنگ موی مشکی نیز همانند دیگر رنگ ها همان قدر برای سلامتی بدن ضرر خواهد داشت. تنها فرق رنگ مشکی با رنگ های دیگر این است که حذف آن بر روی موهای شما بسیار سخت خواهد بود.

حتی اگر پس از یکسال هم برای تغییر آن اقدام کنید حتما باید قبل از رنگ کردن از ریموور یا دکوپاژ استفاده کنید تا موهای شما اصطلاحا بتواند رنگ باز کند و میزبانی برای رنگ های دیگر باشد.

به موی رنگ شده کی شامپو بزنیم؟

زمانیکه قصد به رنگ کردن موهای خود دارید اجازه دهید تا موهای شما چرب باشد. هیچ گاه نباید قبل از رنگ کردن موهای خود حمام رفته و موها را بشویید، چراکه چربی طبیعی موجود بر روی موهای شما از آسیب های شدید رنگ مو خواهد کاست.

زمانیکه موها خود را رنگ کردید حدود 2 تا 3 روز از شامپو زدن به موهای خود پرهیز کنید تا رنگ مو به خوبی بر روی سر شما فیکس گردد و سپس اقدام به شامپو زدن کنید. در این زمان بهتر است از انواع ماسک مو ها و نرم کننده های مو استفاده کنید تا موهای شما از خشکی نجات یابد، چراکه این نوع از مواد بهداشتی کمک می کنند تا موهای شما رطوبت از دست رفته خود را به دست آورند.

به جای رنگ مو از چی استفاده کنیم ؟

به جای استفاده از رنگ مو های شیمیایی می توانید از انواع رنگ های طبیعی و بدون آمونیاک استفاده کنید. در گذشته نیز خانم ها برای زیبایی رنگ مو های خود از حنا و قهوه و یا برای روشن شدن موها از آب لیمو استفاده می کردند.

این روزها شامپو رنگ های متفاوتی نیز در بازار موجود هستند که می توانید پس از روشن شدن موهای خود از آنها استفاده کنید؛ با این کار دیگر نیازی نیست تا مداوم از رنگ های دائمی استفاده کرده و از آسیب جدی موهای خود خواهید کاست.

چرا رنگ مو قرمز میشود؟

تا حالا از خود پرسیده اید که "چرا رنگ موهات عوض میشه الکی ؟ "به خاطر داشته باشید که مو در ایرانی ها به دلیل رنگ تیره پس از رنگ شدن کمی ایجاد رنگ قرمز خواهد کرد. بنابراین در زمان استفاده از رنگ های مختلف باید از دسته ای استفاده کنید که در آنها پایه زرد، قرمز و نارنجی وجود نداشته باشد. عموما رنگ های سری بلوند دارای درصدی زردی و قرمزی خواهند بود و بهترین رنگ ها برای کاهش قرمزی مو طیف رنگی دودی خواهد بود.

اما از سری عواملی که پس از رنگ کردن موها به تدریج ایجاد رنگ قرمز و یا نارنجی خواهند کرد و یا منجر به تغییر رنگ موها خواهند شد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شامپو حاوی سولفات
نور خورشید
آب کلردار
لایه های متعدد رنگ مو
نوع رنگ مورد استفاده

چرا رنگ مو سبز میشود؟

عموما در تمامی موها زیر تناژ های متفاوتی وجود دارد که منجر به تغییر رنگ و واکنش پس از گذاشتن رنگ مو خواهد شد. به همین دلیل است که در برخی از افراد شاهد رنگ سبز و در برخی شاهد رنگ قرمز خواهید بود. در حالت کلی زمانیکه یک رنگ با پایه های آبی را به موی زرد و یا طلایی بزنید نتیجه آن سبز خواهد شد.

چه رنگ مویی به پوست سبزه میاد؟

بنابراین برای از بین بردن این رنگ سبز باید رنگی که دارای پایه بنفش و یا قرمز است را جایگزین رنگ قبلی کنید تا بتوانید از این طریق سبز شدن موها را خنثی کنید. راه دیگر استفاده از اصلاح کننده هاست، که باید آنها را با کمی اکسیدان با ولوم پایین مخلوط کرده و روی موها قرار دهید تا پایه سبز، آبی و یا قرمز ایجاد شده را خنثی کنید.

نکته مهم این است که برای اصلاح رنگ ها باید از متضاد آنها استفاده کنید مثلا برای موهای سبز شده از قرمز، موهای نارنجی شده را با رنگی با بیس آبی و رنگ موهای زرد و کاهی را با رنگی با بیس بنفش اصلاح کنید.

چطور رنگ مو را ترکیب کنیم ؟

زمانیکه می خواهید رنگ های ترکیبی به دست آورید حتما دقت کنید که رنگ های شما از یک مارک باشد و از رنگ های مختلف با مارک های متفاوت استفاده نکنید، تا ایجاد حساسیت و آلرژی در شما نکنند.

رنگ های ترکیبی عموما زمانی به کمک شما خواهند آمد که بخواهید اثر یک رنگ را توسط دیگری کمی خنثی کنید، به طور مثال برای کاهش قرمزی در رنگ های سری بلوند باید از مقداری رنگ دودی استفاده کرد. بیش از دو یا سه رنگ را با یکدیگر مخلوط نکنید تا در نهایت بتوانید رنگی زیباتر داشته باشید.

چه رنگ مویی سن را کمتر نشان میدهد؟

اگر تمایل دارید تا رنگ نهایی شما مقدار رنگ دهی کمتری داشته باشد می توانید مواد را پس از اضافه کردن اکسیدان با مقداری آب مخلوط کنید. هرچه مقدار آب بیشتر باشد مایعی رقیق تر داشته که دارای اثر بخشی کمتری خواهد بود. عموما این سری از ترکیب رنگ ها بیشتر برای رنگساژ مو مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

چطور رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟

قبل از رنگ کردن مقداری وازلین به زیر خط رویش موها بزنید تا رنگ بر روی پوست شما قرار نگیرد. اگر فراموش کردید و پوست شما رنگ گرفت بسته به میزان غلظت رنگ بر روی پوست می توانید از راه های زیر استفاده کنید.

در صورت عدم حساسیت به مواد پاک کننده ناخن می توانید از مقداری استون استفاده کنید.

اگر لکه کم رنگ است استفاده از دستمال تمیز و کمی روغن زیتون و یا نارگیل می تواند مشکل شما را برطرف کند.

چقدر رنگ مو روی سر بماند؟

رنگ مو نهایتا باید 45 دقیقه تا 1 ساعت بر روی موهای شما باشد. در زمانیکه رنگ بر روی موهای شما قرار دارد حتما چک کنید و اگر موهایتان رنگ گرفته است حتی زودتر از زمان اعلام شده آنها را بشویید. برای آنکه موهای شما زودتر رنگ بگیرید حتما از باد سشوار گرم استفاده کنید و این کار را چندبار تا انتهای رنگ آمیزی تکرار کنید. چقدر اکسیدان در رنگ مو بریزیم؟ بهترین میزان استفاده از اکسیدان یک و نیم برابر رنگ موهایتان خواهد بود.

چند بار در سال میتوان مو رنگ کرد؟

بهتر است که خانم ها بیش از 9 بار در یک سال موهای خود را رنگ نکنند، چراکه استفاده از رنگ مو به صورت مکرر می تواند منجر به مشکلات و بیماری های بسیاری گردد.

منبع: دلگرم

انتهای پیام/

دیدگاه تان را بنویسید