|

قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا رکورد گرانی را زد | بروزترین قیمت طلا امروز 25 مهرماه

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۴ درصد افزایش به ۱۹۳۷ دلار و ۴۷ سنت رسید.

قیمت طلا رکورد گرانی را زد  | بروزترین قیمت طلا امروز 25 مهرماه
کد مطلب : 40311

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۴ درصد افزایش به ۱۹۳۷ دلار و ۴۷ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، انفجار در بیمارستان غزه ترس از بالا گرفتن درگیری‌ها در منطقه را افزایش داده و قیمت طلا را یک درصد در روز چهارشنبه بالا برده است. تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش یافته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.74 درصد افزایش به 1937 دلار و 47 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با 0.75 درصد افزایش به 1950 دلار و 30 سنت رسیده است.

شهادت صدها نفر در انفجار بیمارستان غزه در روز سه شنبه اعتراض‌ها در کرانه باختری و کل خاورمیانه را در آستانه دیدار رئیس جمهور آمریکا از فلسطین اشغالی افزایش داده است.

افزایش تمایل برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در بحبوحه درگیری‌های ژئوپلوتیکی در خاورمیانه اصلی‌ترین عامل بالا رفتن قیمت آن است.

تحلیلگران عقیده دارند افزایش درگیری‌ها در منطقه می‌تواند از قیمت طلا حمایت کند و آن را تا 1945 دلار بالا ببرد.

قیمت طلا از آغاز درگیری‌های خاورمیانه و علی رغم احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا بیش از 100 دلار افزایش یافته است. بالا رفتن نرخ بهره ارزش دلار و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را هم بالا می‌برد.

سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز پنجشنبه هستند تا سرنخ‌هایی در مورد نرخ بهره به دست آورند.

رشد سریع‌تر از حد انتظار اقتصاد چین در سه ماهه سوم سال جاری میلادی هم از قیمت طلا حمایت کرده است.

قیمت نقره امروز با 0.92 درصد افزایش به 23 دلار و 24 سنت رسید و پلاتین با 0.68 درصد افزایش 905 دلار و 80 سنت معامله می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین