|

قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا به سقف رسید | بروزترین قیمت طلا امروز 28 مهرماه

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۱۹۷۶ دلار و ۸۸ سنت رسید.

قیمت طلا به سقف رسید  | بروزترین قیمت طلا امروز 28 مهرماه
کد مطلب : 40366

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۱۹۷۶ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به نقل از رویترز، کاهش ارزش دلار آمریکا و ادامه تورم بالا در این کشور قیمت طلا را برای چهارمین روز پیاپی افزایش داده است.

خطر گسترده شدن جنگ در خاورمیانه و تاثیر آن بر اقتصاد دنیا هم سرمایه‌گذاران را به سمت طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن سوق داده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.12 درصد افزایش به 1976 دلار و 88 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.43 درصدی به 1989 دلار رسیده است.

در شرایطی که اظهارات جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا بر ارزش دلار تاثیر گذاشته و طلا را تقویت کرده، احتمال افزایش درگیری‌ها در خاورمیانه هم از این فلز گرانبها حمایت کرده است.

تحلیلگران عقیده دارند قیمت طلا همچنان در همین سطح بالا باقی مانده و به 2000 دلار نزدیک می‌شود.

پاول در اظهارات خود هیچ اشاره‌ای به افزایش دوباره نرخ بهره در اجلاس دوم نوامبر فدرال رزرو نکرد و باعث پایین آمدن ارزش دلار شد. کاهش ارزش دلار خرید طلا و بسیاری از کالاهای دیگر را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند.

پاول در سخنرانی خود در مجمع اقتصادی نیویورک از ادامه تورم بالا خبر داد.

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را 11 بار از مارس 2022 تا اوت 2023 افزایش داده و آن را از 0.25 تا 5.25 درصد بالا برده تورم را مهار کند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.04 درصد افزایش به 23 دلار و 4 سنت رسید و پلاتین با 0.40 درصد کاهش 891 دلار و 58 سنت معامله می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین