|

تصمیم نهایی مجلس برای افزایش حقوق کارگران| تعیین تکلیف رقم نهایی حقوق کارگران

بالاخره زمان اعلام تصمیم نهایی وزارت کار و دولت درباره افزایش حقوق کارگران مشخص شد.

تصمیم نهایی مجلس برای افزایش حقوق کارگران| تعیین تکلیف رقم نهایی حقوق کارگران
کد مطلب : 40715

محسن باقری نماینده کارگری در شورایعالی کار زمان نهایی برای تصمیم گیری وزارت کار درباره افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

پایان آبان ۱۴۰۲ زمان نهایی برای اعلام نتیجه درباره افزایش حقوق دوباره کارگران در سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

نماینده کارگری در شورایعالی کار در مورد نشست شورایعالی کار گفت: قرار شد تا پایان آبان ماه بحث ترمیم دستمزد طیِ جلساتی با حضورِ نمایندگان طرفین به صورتِ کارشناسی بررسی شود و در نهایت در پایان آبان ماه جلسه‌ی ترمیم دستمزد به صورتِ رسمی تشکیل شود.

محسن باقری (نماینده کارگری در شورایعالی کار) در موردِ تصمیمات این جلسه گفت: قرار شد تا پایان آبان ماه بحث ترمیم دستمزد طیِ جلساتی با حضورِ نمایندگان طرفین به صورتِ کارشناسی بررسی شود و در نهایت در پایان آبان ماه جلسه‌ی ترمیم دستمزد به صورتِ رسمی تشکیل شود.  

باقری گفت: ترمیم دستمزدِ کارگران در میانه‌ی سال مبنای اقتصادی دارد و با توجه به افزایشِ نرخ سبد معیشت و ناتوانی در کاهش محسوس نرخ تورم باید این اتفاق بیفتد. ضمن اینکه دولت در نشستِ تعیین مزدِ ۱۴۰۲ به نمایندگان کارگری قول داده بود که در صورتِ ترمیم مزدِ کارمندان، مزدِ کارگران نیز ترمیم شود. در حال حاضر مزد کارمندان در قالبِ مزایا و رفاهیات ترمیم شده و ما انتظار داریم این اتفاق برای کارگران نیز رقم بخورد.  

نماینده کارگری شورایعالی کار گفت: البته اینکه دولت و طرفِ کارفرمایی به ترمیم دستمزدِ امسال کارگران رضایت بدهند یا نه، بستگی به پایبندی دولت به عهد خود دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین