|

این مطلب از گروه وب گردی است و تنها جنبه سرگرمی دارد.

کارگران صاحب خانه شدند | آغاز ثبتنام ساخت مسکن کارگری

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: به دنبال این هستیم تا با مسئولان وزارت راه و شهرسازی و بانک ها در حوزه مسکن کارگری بحث و گفتگو کنیم، کمک ویژه ای به جامعه کارگری کنیم تا مسکن دار شوند که کار بزرگی است.

کارگران صاحب خانه شدند | آغاز ثبتنام ساخت مسکن کارگری
کد مطلب : 40740

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قانون گذار مشخص کرده است که شورای عالی کار چگونه حداقل دستمزدِ کارگران را مشخص کند،گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد را تعیین کردیم نه حداکثر را، لذا توافقات کارگری و کارفرمایی هر چه باشد مورد تایید وزارتخانه است.

وی در خصوص جلسه شورای عالی کار اظهار داشت: در جلسات هم بحث می شود و برخی اقناع شده و برخی اقناع نمی شوند، قانون گذار گفته که حقوق و دستمزد سالانه تعیین شود.

وزیر کار گفت: در جلسه آتی به دنبال این هستیم که مسئولان وزارت راه و شهرسازی و بانک ها در حوزه مسکن کارگری بحث و گفتگو کنند تا در بحث یک میلیون واحد مسکونی بتوانیم کمک ویژه ای به جامعه کارگری کنیم تا مسکن دار شوند که کار بزرگی است.

مرتضوی اظهار داشت: خروجی جلسه کارگران و کارفرمایان خوب بود نماینده کارگران سه نفر اصلی و دو نف علی البدل هستند، مباحثی که در رسانه ها مطرح شده مباحثی نبوده که در آن جلسه بررسی شده باشد بلکه برداشت های فردی بوده است.

وی تاکید کرد: استنباط فردی امکان دارد باشد ما هم ارادتمند همه کارگران هستیم امیدوارم بتوانیم در حوزه مسکن کارهایی را انجام دهیم.

وزیر کار درباره آخرین تغییر تحولات دهک بندی ها نیز گفت:  براساس قواعدی که معین شده است جمعیت کشور به ده دهک درآمدی تقسیم شده که براساس شاخص ها و ویرایش تغییراتی صورت می گیرد که بعدا این تغییرات ممکن است سبب تغییر در دهک ها شود.

مرتضوی افزود: وزارت کار ویرایش هایی را در دست انجام دارد و به محض نهایی شدن به طور قطع اعمال خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین