|

حباب قیمت طلا و قیمت سکه صعودی شد | قیمت طلا در بازار به کجا می رسد؟!

در هفته گذشته، بازار طلا و سکه تحت تأثیر تغییرات قیمت انس جهانی و نرخ ارز قرار گرفت.

حباب قیمت طلا و قیمت سکه صعودی شد | قیمت طلا در بازار به کجا می رسد؟!
کد مطلب : 40815

یک فعال بازار طلا با اشاره به افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حباب سکه در هفته گذشته پیش بینی آینده قیمت طلا و قیمت سکه را با توجه به شرایط موجود سخت عنوان کرد.

محمد کشتی آرای فعال در بازار طلا، درباره وضعیت این بازار صحبت کرد و اعلام کرد که در ابتدای هفته، قیمت هر انس طلا به ۲۰۰۶ دلار افزایش یافت. با این افزایش قیمت، قیمت سکه و طلا نیز به تدریج افزایش یافت. اما از روز دوشنبه به دلیل کاهش تنش‌های خاورمیانه، قیمت انس جهانی نیز کاهش یافت و به ۱۹۸۲ دلار رسید.

وی اضافه کرد: در مجموع در پایان هفته گذشته قیمت انس جهانی با کاهش ۲۰ دلاری به ۱۹۸۶ دلار رسید قیمت ارز نیز نوسانات معمول خود را داشت بنابراین از اواسط هفته قیمت سکه و طلا سیر نزولی پیدا کرد اما در روز پنجشنبه با وجود تغییر اندک انس جهانی، نوسان ارزی باعث شد نسبت به روز شنبه کمی کاهش قیمت ها را داشته باشیم.

این فعال بازار طلا با بیان اینکه تغییرات عمده‌ای در قیمت‌ها ایجاد نشده است، افزود: در آخرین نرخ اعلامی روز پنجشنبه قیمت سکه سکه طرح قدیم به نسبت روز شنبه ۴۵۰ هزار تومان کاهش داشته است سکه طرح جدید، نیم سکه، ربع سکه وسکه یک گرمی بانک مرکزی نیز ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشند اما حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

کشتی آرای با اشاره به روند با ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه عنوان کرد: در طول هفته قیمت انس جهانی کاهش یافت اما نرخ ارز کمی افزایش داشت این دو همدیگر را پوشش دادند که باعث شد قیمت ها روال با ثباتی داشته باشند.

وی درباره آخرین نرخ های بازار نیز گفت: در پایان معاملات هفته قیمت انس ۱۹۸۶ دلارشد، قیمت سکه طرح قدیم ۲۶ میلیون تومان، سکه طرح جدید ۲۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شد، قیمت طلای آب شده ۶۰ هزار تومان افزایش داشت و  به ۱۰ میلیون ۹۲۰ هزار تومان رسید هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۱۵ هزار تومان افزایش ۲ میلیون و ۵۲۲ هزار تومان شد.

به گفته کشتی آرای وضعیت عرضه و تقاضا در بازار متعادل است و تقاضای اضافی در بازار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی قیمت‌ها را باید روزانه تحلیل کرد آینده قیمت طلا و سکه را غیرقابل پیش بینی عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه شرایط موجود سیاسی امکان پیش بینی بازار وجود ندارد باید منتظر باشیم ببینیم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین