|

تست هوش | تست هوش امروز | تست هوش همسر

تست هوش چالشی | همسر این مرد کدام یک از زنان در تصویر است؟

با دیدن این تست هوش بگویید همسر این آقا کدام یک از این خانوم ها است؟

تست هوش چالشی |  همسر این مرد کدام یک از زنان در تصویر است؟
کد مطلب : 40876

​​تست هوش یکی از بهترین روش هایی است که بفهمید ذهن فعالی دارید. همچنین تست هوش جنبه سرگرمی دارد و می توانید با به چالش کشیدن خود توسط تست هوش به تقویت ذهنتان کمک کنید. همچنین تست هوش مزایا و معایبی نیز دارد که شاید دانستن آن برایتان جالب باشد . در ادامه سعی کنید تست هوش زیر را حل کنید.

حالا از شما میخواهیم که با تست هوش تصویری که ذهن و چشم شما را به فعالیت وامی‌دارد ما رو همراهی کنیم. فکر می‌کنید چقدر باهوش هستید ؟ آماده اید؟ پس بریم در کنار هم یه تست هوش جذاب رو حل کنیم.​

برای هر تست وقت کافی بگذارید و خودتان جواب دقیقی بدهید زمان در نظر گرفته شده برای این تست 15ثانیه می باشد.

امیدواریم از این سری تست هوش بهره کافی را ببرید. انجام دادن تست‌های هوش موجب افزایش قدرت تمرکز و دقت شما خواهد شد. سعی کنید برای هر تست وقت کافی بگذارید و خودتان جواب دقیقی بدهید و در نهایت با پاسخ تست‌ها بررسی کنید زمان در نظر گرفته شده برای این تست 15ثانیه می باشد.

.

.

.

 

.

.

.

.

 

.

.

.

 

.

.

 

.

.

.

.

.

15 ثانیه شما به پایان رسید، آیا توانستید پاسخ را پیدا کنید؟ اگر هنوز در تلاش برای به دست آوردن پاسخ این هستید، ما پاسخ این معما را داریم. این بازی فکری یک راه عالی برای آزمایش مهارت های مشاهده و میزان تیزبینی شما است. اگر هنوز به جواب نرسیده اید، تصویر زیر این راه حل را بهتر درک می کند.

وسطی چون نشان مشترک دارند و سوییچ ماشین همسرش دستشه!

تست هوش

ما اغلب از تست‌های هوش به عنوان راهی برای رسیدن به میزان ضریب هوشی استفاده می‌کنیم تا بدانیم در چه کارهایی می‌توانیم اثربخشی بالایی داشته باشیم و در چه کارهایی نقاط ضعف داریم. در واقع، تست‌های هوش ابزاری برای سنجش توانایی‌ها و پتانسیل‌های فکری و استدلالی افراد هستند. تست‌های هوش برای این منظور طراحی شده‌اند که افراد بتوانند با کمک آنها مهارت‌های شناختی مانند استدلال، منطق و حل مسئله را در خود به چالش بکشانند. اما مطمئنا این تست‌ها مانند هر آزمون دیگری مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. در این مقاله قصد داریم تا درباره مزایا و معایب تست هوش صحبت کنیم و آنها را برای شما نام ببریم.

مزایا و معایب تست هوش

۱. راهی برای شناسایی افرادی است که «با استعداد» به شمار می‌آیند

تست هوش روشی موثر برای شناسایی افرادی است که توانایی عقلانی بالاتر از حد متوسط ​​دارند. این گروه از افراد اغلب در محل کار یا مدرسه دچار مشکل می‌شوند، زیرا سطح کلاس‌ها و کارها برای آنها خسته و کسل کننده به شمار می‌آید. تست‌های هوش بدون درگیر کردن افراد با چالش‌های تست‌های دیگر، می‌توانند برخی از افراد را به سمت آینده‌ای سوق دهند که شاید برای آنها موفقیت آمیزتر باشد. این آزمون‌ها شناسایی زودهنگام استعداد در افراد را انجام می‌دهند و به آنها کمک می‌کنند تا برای فرآیند یادگیری و آموزش مناسب، خود را آماده کنند.

۲. بینشی عمیق از افراد می‌دهند

ارائه تعریفی در مورد اینکه ضریب هوشی چیست؟ هوش ذاتی چیست و چگونه کار می‌کند، چالش برانگیز است. ما حتی در تلاش هستیم که بدانیم چگونه آن را از جهات مختلف اندازه گیری کنیم. برخی از افراد هستند که روی دانش اکتسابی خود تکیه می‌کنند، اما دانش و یا هوش اکتسابی همیشه سرعت پردازش ذهنی، توانایی استدلال یا حافظه کاری یک فرد را تعیین نمی‌کند. با انجام تست‌های هوشی که این عناصر را اندازه‌گیری می‌کنند، می‌توان نقاط قوت و ضعف را مشخص کرد.

۳. به ما کمک می‌کنند تا بفهمیم مغز چگونه کار می‌کند

وقتی تست هوش نتایج صدها رویکرد مختلف را که شامل هزاران شرکت‌کننده از سراسر جهان می‌شود، ارائه می‌کند، آنگاه می‌توانیم بینش جدیدی در مورد نحوه عملکرد مغز به دست آوریم. این اطلاعات به ما این امکان را می‌دهند برنامه خود برای پیشرفت را به درستی تنظیم کنیم و برای افزایش دانش و توانایی‌های خود، بیشتر تلاش کنیم.

۴. انجام آن می‌تواند یک فرآیند سرگرم کننده باشد

بسیاری از مردم در مورد نمره ضریب هوشی خود کنجکاو هستند و دوست دارند تا عدد آن را به دست آورند. مردم می‌خواهند بدانند مغزشان چگونه کار می‌کند و برای کمک به تقویت آن چه کاری می‌توانند انجام دهند. هنگامی که ما فرصتی برای درک بیشتر از آنچه هستیم داشته باشیم، در این حالت است که می‌توانیم امکان افزایش هوش خود به طرق مختلف را برای خود فراهم کنیم. اگرچه جنبه مقایسه‌ای این آزمون‌ها می‌تواند برای برخی افراد مشکل‌ساز باشد، اما بیشتر افراد دوست دارند بدانند در کجا ایستاده‌اند تا بتوانند در مسیر بهبود خود قدم بردارند. این کار با تست‌های مورد اعتماد و تایید شده شدنی است و به عنوان مثال، می‌توان نمره ضریب هوشی را با کمک تست هوش ریون به دست آورد.

۵. می‌توانند دانش آموزانی که درک پایین‌تری از درس دارند را شناسایی کنند

شناسایی دانش آموزانی که گیرایی آنها از درس کمی پایین‌تر است، به همان اندازه پیدا کردن و شناسایی دانش آموزان زرنگ مهم است. اگرچه جدا کردن این دانش آموزان از هم کار سختی است، اما مهیا کردن فضایی برای دانش آموزان در یک سطح، کاری مثبت در یادگیری مفاهیم توسط آنها است. این مورد در کار نیز صدق می‌کند و کارفرمایان می‌توانند برنامه‌های آموزشی اضافی برای اینگونه کارمندان خود ارائه دهند و مدارس می‌توانند دستورالعمل‌های بیشتری را برای کاهش خطر عقب افتادن فردی دانش آموزان ارائه دهند.

تست‌های هوش می‌توانند معایبی نیز داشته باشند و افرادی که از این تست‌ها استفاده می‌کنند، باید از آنها خبر داشته باشند.

معایب تست‌های هوش

۱. طراحی یک آزمون مستقل چالش برانگیز است

طراحی یک تست هوش مستقل از فرهنگ یا فرآیند یادگیری در افراد مختلف، بسیار دشوار است. کارشناسان و طراحان تست چندین دهه تلاش کرده‌اند تا تعصبی را که در این ابزار وجود داشته است، حذف کنند. حتی زمانی که از ماتریس‌های پیش‌رونده برای جلوگیری از مشکلات در توانایی کلامی استفاده می‌شود، این آزمون‌های رایج همچنان افراد را ملزم می‌کنند که از دانش خود در مورد اطلاعات عمومی استفاده کنند و این اطلاعات عمومی در فرهنگ‌های مختلف، متفاوت است.

۲. می‌توانند منجر به به وجود آمدن برچسب در افراد شوند

افرادی که به آنها برچسب “بااستعداد و بی‌استعداد” زده می‌شود، می‌توانند درک غیرواقع‌بینانه‌ای از آنچه هستند و انجام می‌دهند، به دست آورند. حتی ممکن است آنها را به جایی برسانند که در آن احساس برتری نسبت به یک انسان معمولی بکنند و باعث شود دیگران را تحقیر کنند یا تلاش کمتری برای تکمیل کارها انجام دهند.

غیر از مورد بالا، برچسب گذاری روی افراد اثرات دیگری نیز دارد. افرادی که نمره بالایی در آزمون‌های هوش کسب نمی‌کنند، اغلب انتظارات کمی دارند. آنها معمولا به دنبال معاشرت با افرادی می‌روند که حس می‌کنند میزان هوش و ضریب هوشی نزدیکی با خودشان دارند. این می‌تواند منجر به کمبود عزت نفس، فعالیت کمتر و تلاش کمتر برای ایجاد تفاوت شود.

۳. تست‌های هوش نمی‌توانند انواع هوش را اندازه گیری کنند

روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که انواع مختلفی از هوش در کودکان و بزرگسالان وجود دارد. افراد می‌توانند در موارد مختلفی استعداد داشته باشند، از جمله هوش جنبشی، موسیقیایی و درون فردی. اینها به همان اندازه برای تجربه انسانی ضروری هستند که ریاضیات یا مهارت‌های کلامی. وقتی این آزمون‌ها فقط یک شکل از هوش را اندازه‌گیری می‌کنند و این پایه و اساس کل فرآیند یادگیری آن‌ها است، می‌توانند فرد را وارد فرآیندی کنند که هرگز سراغ تقویت نقاط قوت خود نروند و همیشه از نقاط ضعف خود انتقاد کنند.

۴. می‌توانند منجر به ایجاد کلیشه شوند

هنگامی که نتایج تست هوش به دست می‌آید، مردم می‌توانند آنچه را که نتایج نشان می‌دهند را باور کنند، زیرا آنها در این آزمون «شرکت کرده‌اند». این می‌تواند آنها را به این باور برساند که فقط بر اساس یک عدد “باهوش” یا “احمق” هستند. مطالعات متعددی به تأثیر بر شرایط اجتماعی-اقتصادی و جمعیت‌های اقلیت پرداخته‌اند و دریافته‌اند که فقر می‌تواند نقش مؤثری بر عملکرد افراد ایفا کند. حتی کیفیت مدارسی که افراد در آن تحصیل می‌کنند نیز می‌تواند تأثیر مستقیمی بر نمرات امتحانات آنها داشته باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین