|

ایران خودرو | خودرو ایران خودرو | ایران خودرو لوکس

ایران خودرو همه را سوپرایز کرد | مشتریان این محصول منتظر این خودرو لوکس باشند

سورپرایز ایران خودرو برای آذر ماه امسال همه را شوکه کرد.

ایران خودرو همه را سوپرایز کرد | مشتریان این محصول منتظر این خودرو لوکس باشند
کد مطلب : 40907

مدیر پروژه بهسازی محصولات ایران خودرو پلتفرم خانواده دنا ، از عرضه دنا پلاس دستی با موتور EF7P و گیربکس شش سرعته، در آذرماه امسال خبر داد.

سیروس دهقان زاده، گفت: این محصول دارای استانداردهای ۸۵ گانه شامل سنسور نور و باران (RLS)، سیستم راهنمای تعویض دنده (GSI)، سیستم پایش فشار باد و دمای تایرها (TPMS)، توسعه سیستم کنترل پایداری (ESC) و محافظت از عابر پیاده است.

وی با اشاره به این که واریانت دنا پلاس دستی با موتور EF7P و گیربکس شش سرعته در راستای توسعه محصول دنا طراحی و تولید شده است، عنوان کرد: در این محصول نسبت به محصول مبنا، برخی امکانات ارتقا یافته و برخی ترکیبات از جمله موتور و گیربکس تغییر کرده است.

به گفته وی، خانواده موتورملی (تنفس طبیعی و پرخوران) به عنوان نسل جدید این گروه موتور با بهره گیری از طراحی قطعات مختلف به صورت ارتقا یافته با هدف بهبود مصرف سوخت، آلایندگی و هم چنین افزایش توان و گشتاور، توسعه یافته و آماده بهره برداری شده است و نسخه تنفس طبیعی آن با یک گیربکس شش سرعته در قلب دنا پلاس دستی قرار گرفته است. 

مدیر پروژه بهسازی محصولات پلتفرم خانواده دنا افزود: تغییرات قوای محرکه و استفاده از موتور EF7P به جای EF7 با قابلیت ارتقای سطح استاندارد آلایندگی به یورو شش، افزایش توان و گشتاور موتور و کاهش دور آرام (کاهش مصرف سوخت و آلایندگی) از تغییرات صورت گرفته در این محصول نسبت به خودروی مبناست.

دهقان زاده ادامه داد: از مزایای گیربکس شش دنده دستی می توان به کاهش مصرف سوخت به خصوص در سرعت های بالا به دلیل کاهش دور موتور بهبود کیفیت و حس رانندگی بهتر با توجه به توزیع مناسب تر دنده ها، کاهش فشار روی موتور در سرعت های بالا و در نتیجه افزایش عمر پیشرانه اشاره کرد.

وی با اشاره به امکانات این خودرو نسبت به محصول مبنا خاطرنشان کرد: فرمان برقی D Type، برف پاک کن هوشمند و اکسل عقب دیسکی، بخشی از امکانات این محصول به شمار می رود.

به گفته وی، در راستای ارتقای کیفیت، ارتقای سیستم ضد سرقت، کاهش صدای قفل ها هنگام باز و بسته کردن درها، کاهش نیروی مورد نیاز برای کشیدن دستگیره ها و جلوگیری از یخ زدگی و اختلال در عملکرد قفل ها در هوای زیر صفر درجه سانتی گراد، در این محصول از قفل های یکپارچه استفاده شده است.

آخرین قیمت انواع خودرو تارا برای امروز ۱۵ آبان ۱۴۰۲ به شرح زیر است.

بر این اساس قیمت تارا اتوماتیک ۷۸۵ میلیون تومان قیمت خورد.

قیمت تارا اتوماتیک V ۴ صفر ۱۴۰۲ در بازار آزاد ۵ میلیون تومان گران شد و به ۸۷۵ میلیون رسید پس از قیمت‌های گران اوایل سال در چند ماه گذشته این قیمت بالاترین نرخ برای یک خودروی ایرانی است.

تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشت این سدان اتوماتیک در حال حاضر ۸۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

قیمت ماشین تارا اتوماتیک ایران خودرو مدل ۱۴۰۱ نیز با ۷۷۰ میلیون تومان شد که افزایش قیمت ۵ میلیونی دارد.

قیمت تارا دنده‌ای صفر

قیمت تارا دنده‌ای صفر در بازار آزاد بدون تغییر بود بر این اساس تارا دنده‌ای مدل ۱۴۰۲، ۶۷۵ میلیون تومان شد که رشد ۵ میلیونی دارد.

قیمت تارا دنده‌ای مدل ۱۴۰۱ هم به ۶۵۵ میلیون تومان رسیده است که این مدل نیز ۵ میلیون تومان رشد قیمت داشته است.

قیمت تارا در کارخانه

قیمت تارا اتوماتیک صفر در کارخانه ۴۹۰ میلیون تومان است. قیمت کارخانه تارا دنده‌ای نیز ۳۹۴ میلیون تومان بوده است. ایران خودرو دو مدل تارای جدید هم معرفی کرده است که بر این اساس تارا اتوماتیک V ۴ LX در نمایندگی ۶۸۵ میلیون تومان قیمت دارد تارا دنده‌ای v ۱پلاس نیز ۵۸۰ میلیون تومان است.

معرفی خودروی تارا

خودروی تارا را ایران خودرو با مهندسی معکوس پژو ۳۰۱ ساخته است این سدان با همتای فرانسوی مشخصات فنی حدودا یکسانی دارد. موتور تارا TU ۵ P با حجم ۱.۶ لیتر، قدرت ۱۱۳ اسب بخار و گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر است. تارا دنده‌ای با گیربکس ۵ دنده و تارا اتوماتیک با گیربکس ۶ دنده تولید می‌شود.

صفر تا ۱۰۰ این خودرو بر اساس اعلام ایران خودرو ۱۲.۵ ثانیه طول می‌کشد و توانایی حرکت با سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت را نیز دارد مصرف بنزین تارا در ۱۰۰ کیلومتر ۷ لیتر است که برای این دسته از سواری‌ها مناسب محسوب می‌شود.

شما در جدول زیر می‌توانید قیمت انواع تارا در بازار آزاد تهران را مشاهده کنید:

ایران خودرو

منبع: عصر ایران

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین